Про це пише Рубрика з посиланням на сайт УПЦ МП.
У своєму зверненні синод церкви просить Зеленського не забирати в них Києво-Печерську лавру, бо вони нічого поганого не зробили і навіть, навпаки, роблять дуже багато корисного для України.
Зокрема, УПЦ МП стверджує, що:
Також церква порахувала, що у Верховній Раді зареєстровано 9 законопроєктів, спрямованих на припинення діяльності УПЦ МП, і попросила завадити їх ухваленню.
"Шанобливо звертаємось до Вас як глави Держави і гаранта дотримання норм Конституції України — забезпечити конституційне право на свободу совісті та віросповідання для вірян Української Православної Церкви, не допустити прийняття антиконституційних законів проти Церкви, що перебувають на розгляді у Верховній Раді України, а також зробити все належне, щоб духовенство, чернецтво і віряни Української Православної Церкви могли і надалі звершувати своє служіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі", – йдеться у повідомленні.
Що цьому передувало?
20 березня члени синоду Української православної церкви Московського патріархату на чолі з митрополитом Онуфрієм прибули до Офісу президента "з метою донести до керівництва держави позицію УПЦ МП".
Але до Зеленського їх не пустили. Речник президента Сергій Никифоров у коментарі ЗМІ сказав, що Зеленський не планує зустрічатися з делегацією синоду, натомість з представниками УПЦ МП зустрілися співробітники Офісу президента.
Зазначимо, що митрополит Онуфрій під час розмови з журналістами розхвилювався і спочатку назвав президента "Олександром Володимировичем".
"Ми розуміємо, що президент – зайнята людина. Ми чекали понад 2 години. На жаль, почалася повітряна тривога, і ми не маємо можливості чекати й надалі, але сподіваємося, що в майбутньому ця зустріч відбудеться", – сказав предстоятель УПЦ МП.
За його словами, члени синоду прийшли до президента Зеленського, щоб "висловити свою увагу й повагу, і хотіли б, щоб у відповідь до них також було виявлено увагу й повагу".
Довідка
10 березня 2023 року Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" повідомив монастирю УПЦ МП, що з 29 березня 2023 року договір 10-річної давнини (від 19 липня 2013 року) про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном, що є держвласністю, буде розірвано.
УПЦ МП заявила, що юридичних підстав на це немає і виселення її чоловічого монастиря з Києво-Печерської лаври є просто "забаганкою чиновників з Мінкульту".
Очільник Мінкульту Олександр Ткаченко підкреслив, що ченці й служителі Української православної церкви Московського патріархату мають наприкінці березня залишити усі приміщення Києво-Печерської лаври.
У 2022 році Служба безпеки України провела десятки обшуків у різних будівлях УПЦ МП, зокрема й у Києво-Печерській лаврі.
Станом на 23 лютого 2023 року СБУ розслідувала майже 60 кримінальних проваджень стосовно проросійськи налаштованих священнослужителів УПЦ МП, поглиблену перевірку пройшли понад 350 церковних споруд і 850 осіб. Суди винесли 7 звинувачувальних вироків.
4 листопада в Києві відбулася зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова, міністра стратегічних галузей промисловості… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Сторони обговорили підтримку… Читати більше
Молодь може проголосувати за ті права, які вважає важливими для себе. В Україні запустили ініціативу… Читати більше
4 листопада керівництво Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України та представники Світового банку підписали фінансові… Читати більше
На початку жовтня 2024 року компанії BGV Group Management та SAGA Development підписали угоду про… Читати більше
Німеччина надасть Україні гуманітарну допомогу на 200 мільйонів євро напередодні зими. Про це заявила міністр… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.