Екорішення: у Кропивницькому для відпрацьованих батарейок встановили 14 контейнерів
Компанія "Екостайл", яка займається вивезенням сміття, розпочала проєкт зі збору відпрацьованих батарейок у Кропивницькому. Для цього у місті встановили 14 відповідних контейнерів.
Про це Суспільному розповіла речниця компанії Галина Богомаз-Кулик.
Яка проблема?
Представниця "Екостайл" зазначила, що в Україну ввозять 165 мільйонів батарейок, 95% з них викидають в природу.
Там, як наслідок різних органічних реакцій та корозії шкідливі хімічні сполуки з батарейок потрапляють безпосередньо в навколишнє середовище: забруднюють водойми, грунт, потрапляють завдяки рослинам у харчові ланцюги.
Наскільки шкідливо викидати батарейки у навколишнє середовище пояснила кандидатка біологічних наук Марія Боброва: "Я наполягаю на тому, аби люди сортували сміття, а батарейки здавали окремо у пункти приймання".
Батарейки, які викидають на звалища, залишаються під відкритим сонцем при підвищеній температурі. Вони містять токсичні речовини — сполуки ртуті, хрому, свинцю, які разом з дощами потрапляють в ґрунт, забруднюючи його.
Одна батарейка забруднює 400 літрів води. З ґрунтовими водами шкідливі речовини потрапляють в навколишнє середовище — забруднюються водойми.
"Цю воду вживає риба, люди їдять рибу і до людського організму потрапляє свинець, який ніде не дівається і тільки накопичується", – навела приклад Марія Боброва.
Яке рішення?
Мета проєкту по збору батарейок – збільшити кількість елементів живлення, що потрапляють на перероблювання, а не в землю.
Партнером проєкту, який гарантує надійне перероблювання зібраних батарейок, є Всеукраїнський рух "Батарейки, здавайтеся!".
Нині це єдина в Україні організація, яка відправляє на утилізацію 100% батарейок та надає про це звіти, сказала Галина Богомаз-Кулик.
"Завдяки проєкту ми хочемо зменшити кількість цих небезпечних відходів, які з домівок кропивничан потрапляють на сміттєзвалище. І водночас збільшити кількість батарейок, які будуть відправлені на перероблення". підкреслила вона.
Як це працює?
Контейнери встановили:
- в обласній лікарні;
- у дитячій обласній лікарні;
- в обласній стоматологічній поліклініці;
- в обласному центрі зайнятості;
- в бібліотеці імені Євгена Маланюка;
- у школі №37, що у селищі Нове;
- у сімох відділеннях "Укрпошти";
- у контакт-сервісі "Екостайлу".
Знайти найближчий пункт приймання батарейок можна тут.
Раніше в місті було п'ять пунктів прийому батарейок. Речниця підприємства сказала, що даних скільки батарейок зібрали за час їх роботи, поки не мають.