В Івано-Франківській громаді мешканцям роздаватимуть саджанці дерев та квітів: навіщо це рішення
З 1 квітня 2023 року громаді в Івано-Франківській громаді розпочнуться толоки. Мешканцям обласного центру, які хочуть висадити дерева та квіти у дворах, міськрада запропонує отримати саджанці.
Про це розповів в ефірі радіо "Західний Полюс" голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків.
У чому проблема?
В Україні гостро стоїть питання щодо проблем екології та відновлення екосистеми країни. Погіршення стану лісів в Україні сьогодні є однією з найбільших екологічних катастроф. Вирубка лісів значно підвищує ризики повеней та паводків, відповідно, погіршується якість грунту та родючість.
На сьогодні ще додалися наслідки російської агресії. Унаслідок обстрілів загарбниками найбільше в Україні зараз страждає ліс, і держава зазнає колосальних втрат.
Через російську агресію майже три мільйони гектарів лісу було пошкоджено. Це майже третина залісненої території України. Майже 500 тисяч га знаходяться зараз під тимчасовою окупацією або в зоні воєнних дій.
Також потребують озеленення і регіони, де воєнні дії не відбуваються.
Яке рішення?
У Івано-Франківську мешканцям обласного центру, які хочуть висадити дерева та квіти у дворах, міськрада запропонує отримати саджанці.
За словами Марцінківа, більшість саджанців закупить міська рада. Для освітніх закладів посадковий матеріал вирощують працівники Івано-Франківської міської екологічної станції, що розташована на вулиці Ленкавського.
Як це працює?
"Голови ОСББ, будинкових комітетів чи ініціативні групи містян, які хочуть висадити дерева поблизу будинків та у дворах, мають звернутися в департамент інфраструктури, житлової та комунальної політики", пояснив Руслан Марцінків.
Заявки на озеленення можна подавати з 1 квітня.
"Можна й мені також писати, що ви хочете провести толоку або маєте намір посадити дерева, щоб вас забезпечили саджанцями та знаряддям", наголосив голова Івано-Франківська.
За словами Марцінківа, більшість саджанців міська рада купляє. Для освітніх закладів посадковий матеріал вирощують працівники Івано-Франківської міської екологічної станції, що розташована на вулиці Ленкавського.