Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час відвідування однієї з енергокомпаній, повідомляє Інтерфакс-Україна.
У чому проблема?
Російська армія продовжує нищити енергетичну інфраструктуру країни.
Нагадаємо, нещодавно 9 березня російсько-окупаційні війська завдали масованого ракетного удару по Україні, під вогнем опинилось 13 областей: відомо про пошкоджені об'єкти критичної інфраструктури.
Тільки по Запорізькій області російська армія тоді випустила 5 ракет: всі влучили в об'єкт критичної інфраструктури.
Відновлення зруйнованих енергоблоків є дуже складним та дороговартісним, а також займає багато часу.
Яке рішення?
Як зазанчав президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, ММР є дуже перспективними для України. І на цей момент атомники спільно з Міністерством енергетики розробляють багато програм із різними світовими компаніями, які розвивають технології малих модульних реакторів.
"Це найкраща опція для заміни теплової генерації. Ми будемо рухатися в рамках "зеленого переходу" за технологією ММР, це найкраща технологія", – сказав Галущенко.
Як це працює?
"Енергоатом" наразі співпрацює в напрямі ММР з американськими Westinghouse, що пропонує свій реактор AP-300, NuScale і Holtec International, британською RolIs Royce і ще з кількома компаніями, з якими підписано відповідні меморандуми.
"Наразі над цією темою працює достатня кількість компаній, які пропонують свої проєкти. Ми намагаємося відслідковувати все, що відбувається в цій сфері. І тримаємо все під контролем, і щойно визначиться технологія, з якою ми зможемо рухатися, перейдемо в площину практичної реалізації", – доповнив глава НАЕК.
Як повідомляли, "Енергоатом" і NuScale у вересні 2021 року підписали меморандум про співпрацю у сфері будівництва в Україні малих модульних реакторів.
Також про старт пілотного проєкту впровадження в Україні ММР у партнерстві зі США, Японією та Республікою Корея для виробництва водню та аміаку оголосили в листопаді 2022 року спеціальний уповноважений президента США з питань клімату Джон Керрі та міністр енергетики України Герман Галущенко.
Як заявив тоді український міністр, проєкт може бути реалізовано протягом двох-трьох років.
Як писала Рубрика, НАЕК "Енергоатом" розглядає можливість розміщення майданчиків для малих модульних реакторів поблизу Славутича, що у Київській області.
Зазначають, що Славутич готовий до нових ядерних проєктів, зокрема як майданчик для створення навчального хабу з підготовки кадрів для атомної енергетики та центру підвищення кваліфікації.
Правоохоронці ідентифікували всіх 12 російських окупантів, причетних до розстрілів людей на перехресті вулиць Вокзальної та… Читати більше
Війська рф вдарили ракетою по Шосткинській громаді Сумської області. Внаслідок ворожої атаки є пошкодження. Про… Читати більше
Дружина новообраного президента Сполучених Штатів Дональда Трампа Меланія запустила слідом за чоловіком власну мем-криптовалюту. Про… Читати більше
Після масштабної хакерської атаки росіян на державні реєстри Міністерство юстиції звільнило генерального директора ДП "Національні… Читати більше
Відтепер військовослужбовці Сил оборони можуть відправляти та отримувати вантажі до 30 кг за 1 гривню… Читати більше
Минулої доби, 19 січня, на Херсонщині під час евакуації чоловіка, що підірвався на міні, під… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.