Про це інформує Рубрика.
На сайті стисло викладена історія нашої країни: від часів Київської Русі до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Крім української, матеріали можна переглянути ще чотирма мовами: англійською, іспанською, португальською та арабською.
Марія Аршиннікова навчається в 11 класі Дніпровського ліцею №129. Паралельно з навчанням дівчина займається громадською діяльністю — працює проєктною менеджеркою в громадській організації "Будь в курсі". Також вона є учасницею спільноти STEM is FEM, Посолкою європейської молоді, членкинею Європейського молодіжного парламенту, ученицею Girls Diplomatic Academy, а також пише науково-дослідницьку роботу "Вплив корупції на економічний розвиток України" в Малій академії наук.
Через повномасштабне вторгнення Марія разом із сім'єю була вимушена переїхати з рідного Дніпра до Чернівців, де почала займатися волонтерством. Зараз дівчина продовжує дистанційно навчатися у Дніпровському ліцеї — щоправда, як вона каже, постійні тривоги та відключення світла в рідному місті часто переривають заняття. Тому зараз у дівчини є більше часу на позашкільну діяльність. Одним з її напрямків і став проєкт "15 кроків до української єдності".
"У мене в голові просто з'явилася ідея сайту про історію України, бо до цього я не бачила єдиного ресурсу з послідовними та лаконічними матеріалами.. Я збирала референси, потім почала шукати команду. Паралельно з навчанням в школі я залучала нових людей до проєкту, керувала командою істориків та райтерів.Разом ми розвивали ідею проєкту. Ми розпочали зі статей, а з часом вже перейшли до розробки технічної складової — з цим допомогла українська IT-компанія Clickable", — поділилась Марія.
Співзасновницею проєкту "15 кроків до української єдності" стала її старша сестра Анна, яка є засновницею ГО "Будь в курсі".
Сайт складається з 15 розділів, кожен з яких охоплює певний період в історії України. Тексти супроводжують ілюстрації, посилання на відео та статті.
В планах Марії — проводити офлайн дебати чи дискусії на історичні теми для молоді, а також створювати ролики про взаємозв'язки України з іншими країнами, які б не лише показали майбутнє України європейським, а й минуле. Крім цього, дівчина хоче об'єднати перевірених українських істориків, які могли б співпрацювати з іноземними медіа – зокрема, надавали їм фахові коментарі.
Російська федерація за останній тиждень випустила по Україні сотні бомб та безпілотників, до того ж… Читати більше
На неділю, 24 листопада, за вказівкою НЕК "Укренерго" енергетики зменшать обсяги обмеження електроенергії. Про це повідомляє пресслужба… Читати більше
У ніч на 24 листопада в Курській області підрозділи українських Збройних сил влучили в радіолокаційну… Читати більше
"Рубрика" пропонує короткий дайджест ТОП-5 рішень тижня, які наближають перемогу України: ❤️🩹В Україні запускають безоплатну… Читати більше
Японія заявила про непохитну підтримку України в її боротьбі з наслідками війни, включаючи допомогу у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.