fbpx
Сьогодні
14:47 16 Бер 2023

У Києві на Майдані проходить протест студентів музичної консерваторії: у вимогах прибрати Чайковського з назви закладу

Фото: Наталка Писанка

16 березня на Майдані Незалежності в столиці під будівлею Національної музичної академії України зібралися учасники мирної акції з вимогою нарешті перейменувати навчальний заклад та прибрати ім'я росіянина Петра Чайковського.

Про це з місця події повідомляє музична оглядачка УП.Культура Наталка Писанка.

Зазначають, що акцію незгоди анонсували у соцмережах напередодні.

Окрім перейменування академії, організатори хочуть домогтися демонтажу символів росії зі стін та повернення викладачів, які раніше звільнились через незгоду з діями адміністрації.

Під консерваторію прийшли учасники акції з плакатами:

  • "Сором",
  • "Скільки ще?",
  • "No Russian culture",
  • "Чайку геть",
  • "Соромно, що ми все ще мусимо щось доводити".

Також ті, хто зібрався, аби вимагати перейменування музакадемії, а це переважно студенти цього навчального закладу, влаштували імпровізований концерт.

Почали його з виконання гімну України під акомпанемент двох скрипальок. Далі звучали "Ой у лузі червона калина", "Україно, Україно" та інші пісні.

Людей зібралося близько сотні. Перед акцією організатори просили, щоб не було великих скупчень. Серед натовпу мітингарів також знаходяться двоє з викладачок, які раніше звільнилися з академії – Алла Загайкевич та Олена Корчова.

Адміністрація Національної музичної академії України на мирну акцію не відреагувала та до її учасників не вийшла.

Нагадаємо, що наприкінці грудня колектив столичної консерваторії відмовився прибрати з назви ім'я Чайковського.

11 лютого стало відомо, що заборонили викладання російською мовою освітніх компонентів та їхніх складових у Національній музичній академії України ім. Чайковського.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Для початку - старий анекдот (на російській) "Чайковский был пидераст, но мы его любим не только за это". А власне за це його люблять такі дебіли, як Маруся (думаю - найманець від керівництва), та саме керівництво. Моя пропозиція проста - ліквідувати керівництво та назву. Назавжди забути пана чайку, бо є не менш гарні - Бах, Моцарт, і т.д. Підтримую студентів. Спіймаю керівництво - набю морди, так і тобі макруся з подолу.

2
Маруся

Фууу, кучка бездарных музыкантов, которые даже Гимн спеть по нормальному не могут. А в это время Урсула фон Дер Ляйн наслаждалась на открытии театрального сезона в Ла Скала оперой Великого Мусоргского "Борис Годунов". У музыки нет национальности. У искусства нет национальности. Она есть только у тупых, убогих и бездарных.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: