fbpx
Сьогодні
18:56 10 Бер 2023

Заповідник "Києво-Печерська лавра" з 29 березня розриває договір із монастирем УПЦ МП

З 29 березня національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розриває договір із Чоловічим монастирем Української православної церкви (Московського патріархату) від 2013 року про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном.

Про це повідомили на сайті Києво-Печерської Лаври.

В. о. генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" видав попередження, що договір між Національним заповідником "Києво-Печерська лавра" (далі – Заповідник) та Свято-Успенською Києво-Печерською лаврою (Чоловічий монастир) Української православної церкви (далі – Монастир) № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю, буде розірвано.

Керівник заповідника нагадує, що – згідно з указом президента України №820/2022 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року "Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" та постановою Кабінету міністрів від 23 грудня 2022 року №1416 – було утворено Міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій та рекомендацій щодо організації виконання окремих завдань, пов'язаних з діяльністю релігійних організацій в Україні.

Остання встановила порушення Монастирем умов Договору щодо використання державного майна.

Враховуючи висновки Міжвідомчої робочої групи та лист Міністерства культури та інформаційної політики України від 09.03.2023 №06/34/2234-23, на підставі п. 8.1. Договору, заповідник попереджає про розірвання договору з 29.03.2023 року.

"З метою проведення процедури приймання-передачі державного майна, Монастирю необхідно здійснити заходи щодо звільнення будівель та споруд (майна), що є державною власністю та які перебувають на балансі Заповідника, за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 11, м. Київ, вул. Лаврська, 15 до 29.03.2023 року.

Просимо до 14.03.2023 року надати список представників від Монастиря (ПІБ) у кількості двох – трьох осіб для включення до складу комісії з приймання-передачі державного майна, що буде утворена за наказом органу управління державною установою", – йдеться у повідомленні.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

3 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Олександр

Давно пора.

2

Невже ті, хто за цим стоїть, головою не думають, що роблять? Якщо вони богоборці - це їх справа. Але! Бог від їхніх думок незалежний: Він був, є і буде! Сто років тому Лавру вже відбирали від Церкви тодішні богоборці з тодішніми розкольниками. Результат того беззаконня сучасних богоборців нічого не вчить . Можливо тому, що вони є ідейними комуняками? Або ж комуно-атеїстами.
Боже, Боже, врозуми їх... Або положи перегороду злу їхньому.

3
Оксана

Жодному ворогу України на нашій землі не місце. А щодо московських попів, то уважно читайте історію: саме московити захопити і переписали церкву під себе. Злодії, бреХуни, вбивці. Горіти їм у пеклі. Наша церква. - ПЦК, автокефальна, з законним томосом

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: