Про це інформує кореспондент Укрінформу.
Як зазначили у виданні, з цієї нагоди на майдані Незалежності відбувся концерт симфонічного оркестру "Київ-Класик" під орудою керівника кафедри, артиста ЮНЕСКО в ім'я миру Германа Макаренка.
У його програмі пролунали гімн України та гімн Європи – фрагмент "Оди до радості" Людвіга ван Бетховена.
"Дата відкриття кафедри є знаменною з двох причин: по-перше, сьогодні день народження символу української незламності Тараса Шевченка, а, по-друге, саме цього дня рік тому відбулася мистецька акція "Вільне небо/Free Sky".
Тоді на майдані Незалежності Герман Макаренко з оркестром «Київ-Класик» заявив усьому світові, що українська культура незламна і готова до боротьби", – сказав проректор з навчальної роботи Національної музичної академії Віктор Бондарчук.
У розмові з кореспондентом Укрінформу він розповів, що Національна музична академія України нещодавно підписала договір з ЮНЕСКО про заснування кафедри. А сьогоднішня подія є стартовою точкою відліку її роботи.
Бондарчук зазначив, що кафедри ЮНЕСКО різного гуманітарного спрямування є у багатьох вишах. Проте музична, яка відкрилась у Національній музичній академії, – перша і поки що єдина у світі.
"Вона буде популяризувати українську культуру в Європі і світі і презентувати нашу країну і нашу музичну академію та її досягнення.
Наша перевага полягає в тому, що музика як символ єднання націй, держав і континентів може достукатися до всіх сердець. На сьогодні ми формуємо кафедру як структурний підрозділ і надалі будемо реалізувати наші освітні і державні проєкти", – сказав проректор з навчальної роботи.
Своєю чергою представниця ЮНЕСКО в Україні К'яра Децці Бардескі звернула увагу на те, як глибоко війна впливає на життя людей.
"Сьогодні ми святкуємо опір і силу музики, яка може зробити нас ближчими і надихнути на відновлення. Я вдячна за цю ініціативу "Музика, освіта, наука – заради миру" і оркестру "Київ-Класик" за дивовижні відчуття, які вони нам подарували", – сказала вона.
Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун розповіла журналістам, що минулого тижня у Запоріжжі бачила жахливі наслідки ракетного обстрілу росіянами житлового будинку .
"Ці моменти надзвичайно болісні не лише для кожного українця, а й для всіх нас. Коли слухаєш музику оркестру "Київ-Класик", це нагадує, що в житті існує ще й радість", – поділилася своїми відчуттями Браун.
Диригент Герман Макаренко, згадуючи торішній концерт на майдані Незалежності, який відбувся на 14-ий день повномасштабного вторгнення, коли поблизу Києва тривали бої, зізнався, що тоді було страшно.
"Сьогодні під час концерту я відчував впевненість і радість від того, що за рік багато що змінилося, хоча, на жаль, не до кінця, і війна ще триває", – зазначив керівник музичної кафедри ЮНЕСКО.
Програма UNITWIN/Кафедри ЮНЕСКО започаткована у 1992 році та підтримує створення кафедр ЮНЕСКО і мереж UNITWIN у ключових пріоритетних галузях, що стосуються сфер компетенції Організації:
Сьогодні у світі діє 851 кафедра ЮНЕСКО у понад 115 державах-членах.
У вишах та наукових закладах України створено і діють 10 кафедр ЮНЕСКО у галузях:
Українські розвідники у Запорізькій області ліквідували начальника штабу батальйону "Шторм.Осетія" Сергія Мельнікова. Це штурмовий підрозділ… Читати більше
Після смерті японки Томіко Ітооки, яка пішла з життя у віці 116 років, титул найстарішої… Читати більше
У селищі Бородянка Київської області завершили капітальне відновлення багатоповерхового будинку, який постраждав від обстрілів і… Читати більше
Українська розвідка порахувала число звільнених з російського полону минулого року українців. У 2024 році вдалось… Читати більше
У ніч на 5 січня російсько-окупаційні війська атакували регіони України 103 безпілотниками. У них виявили… Читати більше
У грудні 2024 року Збройні сили України уразили безпілотними системами понад 54 тисячі ворожих цілей:… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.