Про це розповіла міністерка із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі телемарафону 8 березня.
Нагадаємо, що в Україні ще минулого року ухвалили постанову щодо обов'язкової евакуації, яка була оголошена лише у Донецькій області.
Відтепер після ухвалення нової постанови, яка мала на меті розширити обов'язкову евакуацію з зони бойових дій, дітей можна вивозити з Бахмута.
Верещук також розповіла чи розлучатимуть з сім'ями, якщо батьки відмовляться виїжджати.
"У нас є градації: території, які перебувають в оточенні і блокуванні, де ведуться активні бойові дії, де можливі бойові дії. Все це відзначає Генеральний штаб і Міністерство оборони за подання ОВА, – каже Верещук.
На цей час активні бойові дії тривають у 132 громадах. Однак примусова евакуація буде лише у Бахмуті, наголошує Верещук.
"Через помилки, через те, що ми побачили під час обов'язкової евакуації, ми зрозуміли, що нашим Силам Оборони, Нацполіції, ДСНС, ОВА недостатньо інструментарію. І ми розширили такий інструментарій для наших евакууаційних груп, які вивозять дітей з-під обстрілів.
Там є кілька запобіжників, ми свідомі того, щоб не було зловживань, щоб люди не хвилювалися", – каже міністерка.
Ірина Верещук запевняє, що дітей не будуть розлучати з рідними та евакуйовувати без супроводу дорослих.
Обов'язкова евакуація у примусовий спосіб дітей здійснюватиметься за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.
"Ні в якому разі дитину розлучати з родиною не будемо. Якщо дорослий ухвалює рішення, він має підписати відповідну форму і відмовитись від евакуації.
Якщо є малолітня дитина на утриманні, ця опція не працює щодо одного з дорослих. Вони зобов'язані супроводжувати дитину до місця, куди буде здійснюватись евакуація", – каже Верещук.
На запитання про те, що буде з дітьми, якщо батьки категорично відмовляться виїжджати, міністерка відповіла:
"Досвід останнього місяця показує, що якщо наша Нацполіція або евакуаційні групи прибувають на місце, де перебуває дитина з дорослим, як правило люди не відмовляються. Нам головне знайти ці локації".
Нагадаємо, зараз у Бахмуті перебуває 38 дітей. За даними Верещук, до серпня у місті проживало 12 тисяч дітей.
"Діти, що опинилися у зоні проведення бойових дій, не можуть самі про себе подбати. Тому вся відповідальність за них – на дорослих. Відмова батьків чи опікунів евакуювати дитину не допускається. Адже йдеться про її життя", – додають у Мінреінтеграції.
5 листопада у Сполучених Штатах Америки стартували вибори президента. Уже відомі результати з першої дільниці… Читати більше
Німецький оборонний концерн Rheinmetall невдовзі завершить будівництво вже другого військового заводу в Україні. Загалом компанія… Читати більше
Війська рф у ніч на 5 листопада здійснили масштабну атаку по території України. Зокрема, окупанти… Читати більше
Через порушення грузинський суд розпорядився скасувати результати виборів із 30 виборчих дільниць. Скарга, яку подала… Читати більше
Канцлер Федеративної Республіки Німеччини Олаф Шольц знову заявив, що зараз "немає потреби" ухвалювати рішення щодо… Читати більше
У ніч проти 5 листопада у Харкові пролунали вибухи, окупанти запустили у бік міста керовані… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.