рф утримується від купівлі ракет в Ірану через побоювання, що Україні передадуть “ATACMS”,– ЗМІ

росія поки утримується від купівлі іранських балістичних ракет через побоювання, що після цього Україна отримає від США ракети великої дальності "ATACMS".

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на західних чиновників.

"За оцінками західних чиновників, росія не наважується купувати балістичні ракети в Ірану через побоювання, що союзники України у відповідь поставлять Києву ракети великої дальності", – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що після поставок росії сотень бойових безпілотників Іран, як вважають у західних столицях, відкритий до подальшої військової співпраці з москвою. Однак, "росія поки що утримується від купівлі іранських балістичних ракет великої дальності, які летять швидше за швидкість звуку і мають більший вибуховий заряд".

"Одним із важливих факторів, за оцінками країн НАТО, була загроза надання Києву з боку США довгоочікуваної ракетної системи "ATACMS" з радіусом дії у 300 км, що може діставати далеко вглиб території, контрольованої росією", – пише FT.

Вказується на те, що нещодавно США посилили застереження щодо поглиблення військової співпраці між росією та Іраном, а європейські дипломати висловили занепокоєння на адресу Тегерану. І такі попередження "вписуються в схему, що склалася після вторгнення в Україну, коли західні союзники Києва оприлюднили безпрецедентні обсяги секретних розвідувальних даних, намагаючись підірвати, упередити і стримати росію та її потенційних союзників".

Також вказується на те, що офіційні особи на Заході визнають, що москва може змінити свою позицію щодо іранських балістичних ракет, оскільки дефіцит власних високоточних боєприпасів стає дедалі гострішим, а внутрішнє виробництво скорочується.

Нагадаємо, наприкінці грудня українська розвідка повідомляла, що Іран поки відмовляється постачати росії балістичні ракети. Зазначалося, що москва запропонувала наукові ноу-хау іранській військовій промисловості, щоб переконати Тегеран підтримати росію постачанням цих ракет.

Свіжі дописи

  • Новини

Сили ППО вночі збили 46 російських безпілотників: у Кривому Розі є пошкодження, а в Черкасах виникла пожежа

У ніч на 3 березня росіяни запустили проти України 83  БпЛА типу Shahed й дронів-імітаторів.… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

У США оголосили переможців 97-го “Оскара”: фільм про Україну “Порцелянова війна” не здобув перемоги

У Лос-Анджелесі ввечері журі Академії кінематографічних мистецтв і наук США оголосило переможців 97-ої церемонії однієї… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

У рф БпЛА вразили один з найбільших нафтопереробний завод, здійнялася пожежа після вибухів

Уночі 3 березня ударні безпілотники атакували Уфимський нафтопереробний завод, здійнялася пожежа на території НПЗ. Перед… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

Зеленський в аеропорту Стенстед дав інтерв’ю журналістам: говорив зокрема про війну, безпеку України, відносини з США

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що країна має домовленості з європейськими партнерами щодо посилення безпеки.… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

Розглядається залучення механізмів Північноатлантичного договору, – в Офісі Президента підбили підсумки саміту

У Лондоні на присвяченому Україні та європейській безпеці саміті учасники дійшли чіткої позиції, що основою… Читати більше

Sunday March 2nd, 2025
  • Новини

Війська рф вдарили дроном по багатоповерхівці у Харкові

Пізно ввечері, 2 березня, Харків знову опинився під атакою російських безпілотників. В одному з районів… Читати більше

Sunday March 2nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.