fbpx
Сьогодні
10:06 07 Бер 2023

Кулеба: до групи зі створення Спецтрибуналу для рф за злочин агресії проти України вже входить 30 країн

English version here

До коаліції країн зі створення Спеціального трибуналу для російської федерації за злочин агресії проти України входить уже 30 країн, тепер приєдналася і Греція.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі національного телемарафону в понеділок увечері, повідомляє "Інтерфакс Україна".

Очільник відомства зазначив, що завдання групи – напрацювати юридичні шляхи створення трибуналу і розв'язання його юридичних питань. У першу чергу щодо імунітетів президента рф путіна та його найближчого оточення.

"Я радий повідомити, що країн уже 30. Приєдналася сьогодні Греція до цієї групи. На вихідних було 29 країн. Я тоді сказав, що я не сумніваюся, що до наступної зустрічі цієї групи буде ще більше учасників, і ми вже бачимо, що це почало відбуватися.

Завдання групи просте – коли ти туди входиш, то погоджуєшся з тим, що має бути створено окремий, спеціальний трибунал для переслідування РФ за злочин агресії", – сказав Кулеба.

"Уся G7 присутня в цій групі", – зазначив міністр.

Нагадаємо, 3 березня Кулеба повідомив, що до коаліції країн зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України входить уже 29 країн, одна з яких – із Латинської Америки (Гватемала).

Перше засідання країн відбулося 26 січня, тоді участь в обговоренні брала 21 країна.

Друге засідання коаліції відбудеться 21-22 березня у Страсбурзі.

Як відомо, 2 березня минулого року Міжнародний кримінальний суд розпочав розслідування можливих злочинів, скоєних в Україні. Для збору доказів російських воєнних злочинів в Україні була створена спільна слідча група, до складу якої входять кілька європейських судових органів.

Тоді як МКС може розглядати воєнні злочини, скоєні окремими людьми, він не має юрисдикції притягати до відповідальності за злочин агресії. Саме у зв'язку з цим Україна просуває ідею створення спеціального трибуналу проти росії.

Довідка

Україна разом із союзниками й партнерами напрацювала три моделі заснування й роботи спеціального трибуналу щодо злочину агресії росії.

Наприкінці січня представники 20 країн зібралися у Празі на засідання групи зі створення такого спецтрибуналу.

Раніше генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич запропонувала різні варіанти створення спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності керівництва рф, а також відповідну допомогу Ради Європи.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: