МОЗ: два випадки кору зафіксували в Україні
В Україні зафіксували випадки захворювання на кір, проти якого не існує ліків. Його виявили у двох дітей з однієї сім'ї.
Про це повідомили в пресцентрі Міністерства охорони здоров'я, пише Рубрика
Зазначається, що одна дитина раніше була щеплена один раз проти хвороби, а друга взагалі не була вакцинована.
У МОЗ наголошують, що наразі дітям надають необхідну медичну допомогу. Ті, хто з ними контактував, вже отримали негативні результати ПЛР-тесту на кір.
Довідка
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку у світі 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір, ще понад 800 тисяч — помирають від самої інфекції та її ускладнень.
Кір швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Вірус може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.
Інкубаційний період кору (період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6-21 день. Серед симптомів хвороби — висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей, пронос та блювання. На 4-5 день хвороби з'являється червоний висип по всьому тілу.
Кір небезпечний своїми ускладненнями: це може бути пневмонія, отит (вушне запалення), енцефаліт (запалення мозку). Також хвороба може призвести до інвалідності або смерті.
Хоча ліків проти кору не існує, захворюванню можна запобігти двома дозами вакцини. За даними дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з 2000 до 2016 року смертність від кору знизилася на 79%, отже, щеплення зберегли 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі.
Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, першу вакцинацію від кору роблять в 1 рік. А вже в 6 років здійснюють планове повторне щеплення. Якщо дитині від 6 місяців, то за наявності епідемічних показань можна ввести нульову дозу вакцини, яка не зараховується як перша доза вакцинації.