Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).
Фахівці повідомили, що російські війська, схоже, забезпечили собі достатню позиційну перевагу, щоб здійснити розворот у певних районах Бахмута.
Проте вони не змусили українські війська відступити і, ймовірно, не зможуть оточити місто найближчим часом.
У Інституті вивчення війни наголосили, що російські агресори здійснили один обмежений підтверджений наступ поблизу Бахмута 4 березня.
Як повідомляв ISW 3 березня, українські сили, ймовірно, створюють умови для контрольованого бойового відходу з особливо складних секторів Бахмута. Аналітики зазанчають, що на цей момент не зрозуміло, чи прийняло українське командування рішення про відхід.
Фахівці підкреслюють, що російське просування в Бахмуті було повільним. Тому не дає підстав вважати, що російські війська зможуть оточити Бахмут найближчим часом. А тим більше, що вони зможуть взяти місто лобовими атаками.
За оцінкою ISW, росіянам, швидше за все, вдалося просунутися досить близько до критичних наземних комунікацій з північного сходу, щоб загрожувати українським шляхам відходу класичним розворотним рухом.
Метою розвороту є примусити противника залишити підготовлені оборонні позиції. І вона відрізняється від мети оточення, яка полягає в тому, щоб заманити в пастку і знищити сили противника.
В інституті припускають, що росіяни, можливо, мали намір оточити українські сили в Бахмуті. Проте командування ЗСУ заявило, що воно, швидше за все, дасть команду про відступ, ніж піде на ризик оточення.
За оцінками ISW, українські сили, швидше за все, відійдуть, ніж потраплять в оточення. І що українці все ще можуть утримати свої позиції в Бахмуті, якщо вони вирішать спробувати.
Експерти нагадують, що російські війська зазнали катастрофічних втрат під час нещодавнього тритижневого наступу під Вугледаром. А також гостра нестача особового складу і техніки, ймовірно, заважає російським військам досягти навіть незначних успіхів у цьому напрямку.
У звіті інституту зазначають, що візит Шойгу в Україну може свідчити про те, що Міністерство оборони росії не довіряє начальнику Генерального штабу і командувачу російськими військами в Україні генералу армії Валерію Герасимову, який мав би бути присутнім під час цього візиту.
Основні висновки про бойові дії в Україні від ISW за 4 березня:
У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше
У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.