Фото: GETTY IMAGES
Про це в ефірі телемарафону заявив міністр фінансів Сергій Марченко, пише "Інтерфакс-Україна".
"Там ми будемо узгоджувати і умови, і наповнення, і обсяги тощо. Зараз говорити конкретні деталі поки що зарано, тому що там є багато питань внутрішньої дискусії Фонду", – сказав Марченко.
Зі слів очільника відомства, в Раді директорів МВФ є "певні протиріччя", оскільки не всі країни зі 180-ти підтримують Україну.
"Тому, щоб ми отримали повний консенсус і підтримку, треба трохи попрацювати, зокрема і всередині цієї організації", – зауважив глава Мінфіну.
Марченко додав, що українська сторона активно працює над цим.
"Думаю, знайдемо необхідні рішення, щоб, починаючи вже з квітня, у нас була повноцінна програма з Фондом", – підкреслив міністр.
Зі слів голови міністерства, поки що йде мова про чотирирічну програму, завданням якої є провести необхідну корекцію політик. Для того, щоб Україна після війни вийшла на рівень "більш-менш" самозабезпечення. Оскільки на сьогодні 50% бюджету витрачає на військові видатки, а інші 50% фінансують за рахунок допомоги партнерів.
"Фонд поки що не висуває непідйомних умов, які ми не можемо виконати.
Йдеться про програмні, базові речі:
І йдеться про програми антикорупційного характеру, які були традиційно частиною програм МВФ", – пояснив міністр.
За його словами, необхідно зрозуміти економічні перспективи України, яким чином подолати наявні економічні явища, тому окремі заходи можуть бути доволі жорсткими, однак мова йде не про податки.
Марченко уточнив, що деталі обговорюватимуть під час роботи місії.
"Немає поки що якихось критичних застережень, які ми не могли б зняти або не могли б обговорювати. Тобто рухаємося в щільному графіку, але є розуміння того, що кінцева мета має бути досягнута і ми матимемо програму", – резюмував він.
Довідка
Міжнародний валютний фонд готовий надати значну економічну підтримку Україні в рамках нової повноцінної кредитної програми.
Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва в понеділок, 20 лютого, була з візитом у Києві.
Україна розраховує на започаткування нової багаторічної великої програми з МВФ обсягом понад 15 млрд доларів.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою, яка 20 лютого перебувала у Києві.
У Варшаві в п'ятницю, 17 лютого, завершилась Місія Міжнародного валютного фонду для підготовки до перегляду моніторингової програми. Співробітники Фонду та українська влада досягли домовленостей на рівні персоналу. Триває робота над новою програмою.
Міжнародний валютний фонд вже за кілька тижнів завершить підготовку програми підтримки України, наразі план має бути схвалений керівництвом Фонду.
Напередодні на площі Свободи в естонській столиці Таллінні відбувся мітинг з нагоди третьої річниці повномасштабного… Читати більше
Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський на Ставці визначив склад армійських корпусів та призначив командирів: зміни мають… Читати більше
Українці категорично проти переговорів Сполучених Штатів Америки та російської федерації щодо закінчення війни без участі Києва. Також… Читати більше
Телевізійний дайджест, присвячений ініціативам з відновлення та реконструкції в Україні, створює EU NEIGHBOURS East у… Читати більше
У застосунку "Резерв+" другий раз за місяць стався збій: спостерігаються технічні проблеми. Про це повідомляє… Читати більше
Глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга закликав подивитись на дії росії на тлі повідомлень… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.