fbpx
Сьогодні
11:46 02 Бер 2023

Майже 70% українців вважають, що Україна переможе, бо рф вже вичерпує свої ресурси, - опитування

English version here

Більшість громадян України вважають, що російська федерація вичерпує свої ресурси у війні, а Україна, отримуючи допомогу від країн-союзників, може перемогти не у віддаленому майбутньому.

Про це пише Рубрика, посилаючись на результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 14-22 лютого.

"Більшість українців – 67% – вважають, що росія вичерпує свої ресурси і що для України реально разом із партнерами не у віддаленому майбутньому здобути перемогу", зазначили соціологи.

Фото: КМІС

Фахівці повідомили, що 22% опитаних вірять, що росіяни мають ще значний запас ресурсів і що війна буде тривалою, виснажливою і з туманним кінцем.

Ще 11% не змогли визначитися з думками з цього питання.

Соціологи зазначають, що у всіх регіонах України переважна більшість населення вважають, що росія вичерпує ресурси і що завершення війни на прийнятних для України умовах є реальним.

Зокрема, серед жителів Сходу і Півдня так вважають 64% (проти, відповідно, 23% і 25%, які впевнені, що росія має значний запас ресурсів).

Фото: КМІС

Дослідження тривало 14-22 лютого. Методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 2002 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим) у віці 18 років і старше. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Але соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: