Свої відеозаписи Глава держави опублікував у Twitter.
Зазначимо, що відеозвернення до литовців опублікували ввечері 25 лютого.
Як писала Рубрика, у Литві завершили кампанію збору коштів на радіолокаційні станції для України з результатом 14 млн євро.
У зверненні до литовців президент згадав, що Україну і Литву об'єднують сторіччя спільної історії і обидва народи добре знають, що таке боротьба за свободу.
"Зараз час, коли ми можемо вибороти і гарантувати нашу з вами свободу не просто на роки чи десятиліття – зараз час, коли ми можемо захистити нашу з вами свободу назавжди… Російський реваншизм має назавжди забути про Київ і Вільнюс, про Кишинів і Варшаву, про наших братів у Латвії, Естонії, Грузії і кожній іншій країні, якій зараз погрожують російські вбивці. Ми можемо це, у нас є цей історичний шанс", – зазначив український лідер.
Президент висловив подяку за те, що Литва робить "справді усе" для підтримки України, аби цим шансом скористатися, а Україна про це ніколи не забуде.
"Вірю, що саме цього року ми можемо додати до нашої з вами історії ще один елемент – нашу спільну перемогу у війні проти спільного ворога", – сказав Володимир Зеленський.
Президент згадав також запропоновану Україною "формулу миру", де йде мова і про механізми для запобігання новій російській агресії.
Звернення Зеленського до Німеччини транслювалося перед топ-посадовцями у палаці Бельвю. Це є офіційна резиденція президента ФРН.
Глава України нагадав висновки з першого року агресії – про те, що існуюча архітектура безпеки та економічна співпраця виявились нездатними стримати російські танки. Проте Європі і всьому вільному світу вдалося об'єднатися на підтримку України і спільних цінностей.
"Чи нам до снаги перемогти? Так, ми здатні на це у єдності, рішучості і незламності. Ми здатні завершити російську агресію вже цього року… Народе Німеччини, зараз час, коли нашою сміливістю і нашою зброєю можна повернути мир і створити історично важливий запобіжник для нових агресій.
Ніхто більше не наважиться на агресію проти іншого народу, коли знатиме, що вільний світ захистить цей народ (…) і коли знатиме, що на всій території України не залишилось жодного окупанта. Ми можемо це забезпечити разом", – наголосив Зеленський. Він щиро подякував Німеччині за всю надану допомогу.
У Данії звернення Зеленського, схоже, транслювали перед людьми, які вийшли на акцію солідарності з Україною у центрі столиці.
"Дякую вам за те, що ви усвідомлюєте, що свобода не може бути лише мрією – вона повинна бути діями на захист життя і людей, правил і поваги, справедливості і безпеки. Народе Данії, дякую вам за ваші дії – за зброю, яка допомагає нашій обороні, за політику, яка допомагає ізолювати агресора, за готовність долучатися до нашої відбудови після бойових дій, і за віру у те, що проєкт об'єднаної та вільної Європи не може стати довершеним без повноправної інтеграції України", – зазначив президент України.
Глава української держави висловив окрему подяку прем'єрці Метте Фредеріксен і парламентарям.
Як відомо, до річниці початку повномасштабної війни у багатьох містах Європи, а також у Грузії, пройшли демонстрації солідарності з Україною.
Окрім того, у Берліні, Ризі, Таллінні виставили як експонати знищені в Україні російські танки.
Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону України «Про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними… Читати більше
Україна продовжить завдавати ударів по військових об'єктах на території російської федерації. Про це заявив президент… Читати більше
Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що східний кордон Фінляндії поки що залишатиметься закритим. Про це повідомляє Yle з… Читати більше
Волинська спортсменка Тетяна Коб встановила рекорд як перша в Україні боксерка, яка здобула 14 чемпіонських… Читати більше
На польсько-українському кордоні відкрили сьомий пункт пропуску для автомобільного сполучення «Нижанковичі – Мальховичі». Про це розповів очільник… Читати більше
Російські окупанти щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні. Про це в телеефірі повідомив речник Сил… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.