fbpx
Сьогодні
12:20 23 Лют 2023

За рік російської агресії думка українців не змінилася: 87% громадян не готові поступитися своєю землею

Через рік після повномасштабного вторгнення російської федерації на українські землі, переважна більшість українців – 87% – не згодні на жодні територіальні поступки для припинення війни.

Про це пише Рубрика, посилаючись на результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 14-22 лютого.

"Для 87% респондентів жодні територіальні поступки не є припустимим. Лише 9% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій", зазначили соціологи.

Експерти відзначають, що у грудні 2022 року 85% вважали поступки неприпустимими. Проте різниця з поточним показником – у межах статистичної похибки, тобто фактично змін не відбулося.

Також у грудні стільки ж, скільки й зараз (8%) виступали за переговори і готові були відмовитися від певних територій.

Фото: КМІС

При цьому зазначають, що проти будь-яких територіальних поступок виступає абсолютна більшість населення всіх регіонах України.

Зокрема:

  • серед жителів Сходу, 82% проти поступок (готові на поступки – лише 13%),
  • серед жителів Півдня – 86% проти поступок (готові – лише 9%).

Порівняно з вереснем у всіх регіонах ситуація більш-менш стабільна.

Фото: КМІС

Соціологи підкреслюють, що загальна готовність до "важких компромісів" є важливим індикатором стійкості і готовності далі продовжувати боротьбу.

Такі результати опитування свідчать, що українці і під кінець непростої зими зберігають згуртованість та бажання опиратися далі жорстокому агресорові.

Дослідження тривало 14-22 лютого.

Методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 2002 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим) у віці 18 років і старше. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Але соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: