Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо миру: шкідливі поправки “збили”

Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів схвалила проєкт резолюції, який інкорпорує ключові положення запропонованої восени минулого року Україною "формули миру" – плану з десяти пунктів, покликаному завершити повномасштабне вторгнення рф в Україні.

Як пише Рубрика, про це повідомляє кореспондент "Європейської правди".

На надзвичайній сесії Генасамблеї в четвер за резолюцію проголосувала 141 держава-член ООН, ще 39 утримались під час голосування. Сім країн виступили проти:

  • білорусь,
  • КНДР,
  • Еритрея,
  • Малі,
  • Нікарагуа,
  • росія,
  • Сирія.

Серед іншого, документ містить вимогу до російської федерації "негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів".

Також там міститься заклик до належного поводження з військовополоненими, повного дотримання міжнародного гуманітарного права, "негайного припинення атак на критично важливу інфраструктуру України".

Окремо згадана необхідність "забезпечити відповідальність за найтяжчі злочини за міжнародним правом, скоєні на території України, шляхом проведення належних, справедливих і незалежних розслідувань і судового переслідування на національному або міжнародному рівні".

Резолюція також закликає члени ООН співпрацювати для подолання глобальних наслідків повномасштабної війни росії проти України й "підкреслює, що заходи для досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні повинні враховувати ці чинники".

Водночас Генасамблея ООН відхилила дві поправки білорусі, які мали на меті "розмити" резолюцію. У першій ішлось про засудження заяв іноземних лідерів щодо "Мінських угод", а в іншій – заклик припинити військову допомогу Україні.

Довідка

Як відомо, президент України у своєму виступі на саміті G20 восени 2022 року представив мирний план з 10 пунктів, який охоплює такі питання, як безпека, у тому числі продовольча і енергетична, а також виведення російських військ з української території.

Пізніше йому висловили підтримку, серед іншого, США, Європейський Союз і Туреччина, а українська сторона говорила про намір провести захід, присвячений "формулі миру", до річниці повномасштабного вторгнення.

У жовтні 2022 року Генеральна Асамблея ООН 143 із 193 голосів ухвалила резолюцію із засудженням незаконних "референдумів", які росія влаштувала на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

Свіжі дописи

  • Новини

На Сумщині росіяни вдарили по багатоповерхівці, троє загиблих

Пізно ввечері 6 лютого російські війська атакували село Миропілля у Сумській області. Про це повідомив… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

ЗМІ: адміністрація Трампа розпускає цільову групу з боротьби з російськими олігархами

Мін'юст Америки за президента Дональда Трампа припиняє зусилля, які було розпочато після вторгнення росії в… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Зима бере реванш: морозні вихідні в Україні

Після відносно м’якого початку лютого природа вирішила нагадати, що зима ще триває. Цими вихідними очікується… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Україна отримає від Нідерландів мобільну лабораторію для розслідування воєнних злочинів

Нідерланди нададуть Україні мобільну лабораторію для розслідування воєнних злочинів, скоєних російськими загарбниками під час повномасштабного… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Келлог: президент США готовий подвоїти санкції проти росії, щоб покласти край війні в Україні

Американський лідер Дональд Трамп готовий подвоїти санкції проти російської федерації, щоб закінчити війну в Україні.… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Сили ППО знищили понад 80 ворожих дронів, 31 – локаційно втрачений

У ніч на 7 лютого росіяни застосували проти України більше сотні дронів. Сили ППО працювали… Читати більше

Friday February 7th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.