Відповідне рішення ухвалили під час засідання Одеського виконкому, пише Суспільне.
У чому проблема?
Після повномасштабного вторгнення рф в Україну по всіх регіонах пронеслася хвиля за будь-яку ціну позбутися всього, що пов'язано з російською історією та радянщиною. Не минула ця участь і Одесу.
Наприкінці грудня в обласному центрі демонтували пам'ятник російській імператорці Катерині ІІ. Його перемістили на тимчасове зберігання до Одеського художнього музею.
Яке рішення?
Після демонтажу пам'ятника постало питання про реставрацію Катерининської площі.
У міськраді вирішили провести конкурс. На заохочення учасників з міського бюджету планують виділити 350 тисяч гривень. Згідно з проєктом рішення, конкурс розпочнеться 31 березня, а закінчиться 1 серпня.
Як повідомив виконувач обов'язків заступника міського голови Олександр Філатов, переможця конкурсу, ймовірно, визначать у серпні. Однак, зважаючи на те, що історичний центр міста включили до списку ЮНЕСКО, потрібно буде узгоджувати проєкт з представниками організації та Мінкультом.
Також, за словами міського голови Одеси Геннадія Труханова, конкурс спочатку хотіли зробити міжнародним. Однак це надто ускладнювало організацію та могло затягнути процес.
До того ж міжнародний конкурс коштував би міському бюджету від восьми до десяти мільйонів гривень. Проте, подати заявку на участь може будь-хто, зокрема й іноземці.
Як це працює?
У проєкті рішення вказано, що конкурсант обов'язковий має подати такі матеріали:
Довідка
Одесити неодноразово влаштовували акції на підтримку знесення пам'ятника російській імператорці Катерині ІІ. При цьому наголошували, що тези про нібито заснування нею Одеси – це всього лише російський міф.
Цієї думки притримуються й українські історики, запевняючи, що Катерина не засновувала, а лише перейменувала місто.
На підтримку знесення пам'ятника свідчать й історичні факти. Зокрема:
"Історична постать Катерини постійно використовувалась і Радянським Союзом, а потім сучасною Росією як один зі стрижнів їхніх претензій на південь України та й на всю Україну. Це одне з ідеологічних, історичних обґрунтувань сучасної агресії проти нас", – зазначає історик Олександр Алфьоров у коментарі Радіо Свобода.
У ніч на 7 лютого росіяни застосували проти України більше сотні дронів. Сили ППО працювали… Читати більше
російське державне опитування демонструє, що попри зростаючі економічні труднощі та військові невдачі, більшість населення рф… Читати більше
Війська росії в ніч на 7 лютого атакували ударними дронами Київську область. Внаслідок ворожої атаки… Читати більше
Посол України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова провела зустріч із спецпредставником президента США з питань… Читати більше
Протягом минулої доби, 6 лютого, російські загарбники найбільше тиснули на Лиманському й Покровському напрямках. Загалом… Читати більше
Очільник відділу звʼязків з громадськістю управління комунікацій командування Повітряних сил Збройних сил України Ілля Євлаш… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.