Джонсон зробив заяву, що висуватиметься на пост генсека НАТО
23 лютого Борис Джонсон заявив, що висуватиметься на пост генерального секретаря НАТО.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його інтерв'ю під час телемарафону.
Колишній прем'єр Британії повідомив, що він буде висувати свою кандидатуру на пост генерального секретаря НАТО.
На питання журналіста коли він збирається очолити НАТО, Джонсон відповів, що це чудова думка.
"НАТО коли? А чудова думка, дуже вдала. Я хочу сказати, що я маю всім оголосити, що є такий задум і нехай ніхто не забуде такого кандидата. Думаю, цього разу мені поталанить", – заявив екс-прем'єр Британії.
Нагадаємо, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг має намір залишити свою посаду восени цього року.
Проте раніше західні ЗМІ повідомляли, що НАТО планує продовжити повноваження Столтенберга до квітня 2024 року.
Довідка
7 липня після звільнення низки британських урядовців прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про відставку, також він іде з посади правлячої Консервативної партії.
Джонсон один з перших лідерів, який відвідав Київ після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого. Перший неанонсований візит Джонсон здійснив 9 квітня. Він гуляв Хрещатиком з президентом України Володимиром Зеленським і анонсував допомогу в розмінуванні та збройну допомогу ЗСУ у боротьбі проти російської армії. Вдруге Джонсон прибув до України 17 червня. Під час офіційної заяви про відставку він звернувся до українців та запевнив, що Британія продовжуватиме підтримку України на тлі російської агресії. Зеленський висловив сподівання, що політика Британії щодо України після відставки Джонсона не зміниться. 22 січня до України знову завітав експрем'єр Британії Джонсон: відвідав Бучу та Бородянку.
На посаду прем'єр-міністра та лідера Консервативної партії Великої Британії замість Бориса Джонсона, який оголосив про свою відставку, претендувало вісім кандидатів. 18 липня у Великій Британії завершився другий тур виборів на посаду прем'єр-міністра країни після заяви Бориса Джонсона про свою відставку. Найбільшу кількість голосів, як і у двох попередніх турах, отримав колишній голова Мінфіну Ріші Сунак — 115 голосів. Друге і третє місце посіли колишня очільниця Міноборони Пенні Мордонт і чинна міністерка закордонних справ Ліз Трасс, вони набрали 82 та 71 голос відповідно.