Найбільший у світі експеримент: у Британії завершили випробовування чотириденного робочого тижня

У Великій Британії закінчився найбільший у світі експеримент, у рамках якого роботодавці випробували чотириденний робочий тиждень. Більшість компаній-учасниць вирішили дотримуватися його і надалі.

Про це повідомляє Reuters.

У виданні розповідають, що працівники 61 компанії по всій Британії працювали в середньому 34 години протягом чотирьох днів у період з червня по грудень 2022 року.

При цьому вони отримували незмінну зарплату. З них 56 компаній, або 92%, вирішили продовжити таку практику, 18 з них – на постійній основі.

За даними британської дослідницької організації Autonomy, яка опублікувала звіт разом з групою науковців та за підтримки новозеландської групи 4 Day Week Global, це дослідження є найбільшим у світі.

Попри позитивні результати дослідження, інші опитування свідчать про неготовність більшості британських роботодавців до чотириденного робочого тижня найближчим часом.

У дослідженні Autonomy взяли участь 2900 співробітників у різних секторах.

Більшість зійшлися на думці, що продуктивність залишилася на колишньому рівні. Співробітники зазначили, що їхній добробут і баланс між роботою та особистим життям покращився.

Також дані свідчать, що працівники набагато рідше звільняються з роботи в результаті запровадження чотириденного робочого тижня.

Для деяких працівників додатковий вихідний був важливішим за зарплату:

15% сказали, що жодні гроші не змусять їх повернутися до п'ятиденного тижня.

У дослідженні найбільше були представлені роботодавці зі сфери маркетингу та реклами, професійних послуг та благодійності. Близько 66% учасників мали 25 або менше працівників, тоді як 22% – 50 або більше. 11% не займалися комерційною діяльністю.

Торік дослідження Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) показало, що дуже мало роботодавців очікують переходу на чотириденний робочий тиждень у найближчі три роки, а дві третини не очікують жодних змін у наступному десятилітті.

Однак докази того, що це допомогло утримати персонал, можуть виявитися вагомим аргументом для компаній, які намагаються найняти працівників після пандемії.

Свіжі дописи

  • Новини

“ДрукАрмія”: тисячі українців з 3D-принтерами стали невидимими постачальниками для Сил оборони

У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Увечері окупанти вдарили по Дергачах на Харківщині та атакували безпілотниками Полтавщину: є постраждалі

31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Міноборони США анонсувало новий пакет військової допомоги для України

Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У Фастові реалізували перший в Україні проєкт управління відходами за підтримки НЕФКО

У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Онлайн-відстрочки в “Резерв+”: у Міноборони розпочали бета-тестування нової послуги

Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Українські оборонні інновації за підтримки Brave1 залучили $25 млн іноземних інвестицій

Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.