Про це на брифінгу 21 лютого заявив Президент Спеціального комітету Європейського Парламенту з питань іноземного втручання у всі демократичні процеси, включаючи дезінформацію, Рафаель Глюксманн, передає Рубрика.
«Ми, в Європарламенті, чудово знаємо, що ця війна не почалася 24 лютого і не обмежилася кордонами України. Ця війна націлена на кожну окрему європейську демократію. Ми разом у цій боротьбі», – підкреслив урядовець ЄС.
Глюксманн зазначає, що ЄС має посилити свою підтримку не лише з точки зору зброї та санкцій, але й з точки зору боротьби з наративами, російською маніпуляцією інформацією та поширенням фейкових новин про війну та її справжні цілі.
Чиновник окреслив основні кроки у боротьбі з російською пропагандою та дезінформацією, зазначивши, що потрібна подальша робота для включення всіх російських пропагандистів до санкційних списків. Він також закликав до більш активних дій з боку ЄС, щоб зламати російську пропагандистську машину.
Глюксман підкреслив, що якщо ЄС хоче боротися з російським наративом, їм самим потрібно мати чіткий наратив.
«Минув рік, перш ніж ми сформулювати чітке уявлення про стратегічну мету ЄС у цій війні, якою є поразка російської федерації та перемога України. Тепер ми маємо цей наратив, але він повинен бути більш чітким і наполегливим. Треба пояснити європейській аудиторії, що ця війна і наша також», – сказав чиновник.
Голова комітету зазначив, що ЄС розвінчує та бореться із російською пропагандою, але не на 100%, і це потрібно змінити. Він також зазначив, що є питання, які ще потрібно вирішити, оскільки санкції все ще мають лазівки, європейські супутникові мовники все ще транслюють російську пропаганду, а промисловість все ще не працює 24/7, щоб виробляти боєприпаси для допомоги Україні.
Глюксман високо оцінив ефективність західних координаційних зусиль через Спеціальну контактну групу в Рамштайні, щодо доставлення зброї та закликав створити Рамштайн інформації для битви наративів. Він також наголосив на необхідності боротьби з дезінформацією в соціальних мережах і нагадав про їх відповідальність за контент, який вони транслюють.
«Ми чудово розуміємо, що ця війна також є нашою, і що ваша перемога буде нашою, що ваша поразка, якої, звичайно, не буде, означала б кінець миру, стабільності, безпеки та свободи в Європі. Допомога, яку ви отримуєте, має бути набагато більшою і надходити набагато швидше», – резюмував Глюксман.
У ніч проти 16 січня війська рф атакували Україну 55 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
На фронті минулої доби, 15 січня, було зафіксовано 124 бойові зіткнення Сил оборони України з… Читати більше
У Варшаві президент Володимир Зеленський на зустрічі з українською громадою обговорив питання євроінтеграції, кроки для… Читати більше
З офіційним візитом до України прибув прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер. Він зустрінеться з главою… Читати більше
У ніч проти 16 січня у Тамбовській області росії пролунала серія вибухів в районі міста… Читати більше
Чинний президент Сполучених Штатів Джо Байден за кілька днів до інавгурації Дональда Трампа у прощальній… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.