Байден про допомогу Україні: понад 50 держав вирішили поставити 700 танків

Понад 50 країн світу зобов'язалися поставити 700 танків і тисячі броньованих машин, 1000 артилерійських систем, більш як 2 мільйона артилерійських боєприпасів, понад 15 сучасних (залпових) ракетних установок, системи протиповітряного захисту для України

Про це заявив Президент США Джо Байден у Києві під час спільної пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє Укрінформ.

«В той момент, коли я вперше отримав розвідувальну інформацію про хід подій рік тому, ми були зосереджені на тому, як далі ми будемо взаємодіяти зі світом, як ми будемо вам допомагати та дотримуватися зобов'язань… Американці об'єдналися і вирішили підтримати нас у цьому, у просуванні вперед. Народ Америки знає, що загроза утисків свободи загрожує всім нам. НАТО в Атлантиці, Японія в Тихоокеанському регіоні – весь світ, понад 50 держав (об'єдналися). Україна отримує безпрецедентну військову економічну та гуманітарну допомогу», – наголосив Байден.

Він зауважив, що провідні держави та економіки світу об'єдналися, щоб примусити росію сплатити величезну ціну за її воєнні злочини.

«Разом ми зобов'язалися поставити 700 танків і тисячі броньованих машин, 1000 артилерійських систем, більш як 2 мільйона артилерійських боєприпасів, понад 15 сучасних (залпових) ракетних установок, системи протиповітряного захисту, – все це для того, щоб захистити Україну. Це не враховує більше пів мільярда доларів, про які ми оголосимо сьогодні й завтра. І це лише внесок від Сполучених Штатів», – сказав Байден.

Він зауважив, що ця допомога включає боєприпаси для систем HIMARS та для гаубиць, більше протитанкових та протиповітряних систем, більше розвідувальних систем, щоб захистити народ України від бомбардувань з повітря.

«Наприкінці цього тижня ми оголосимо додаткові санкції, які мають вразити російську машину війни. Завдячуючи двопартійній підтримці Конгресу, цього тижня ми доставляємо також мільярди прямої бюджетної підтримки, які уряд (України) зможе використати негайно для надання базових послуг для своїх громадян», – заявив Байден.

«Ціна, яку вимушена платити Україна, є надзвичайно високою, її самопожертва є дуже важкою. Ми стоїмо поряд із родинами, які втратили близьких у цій жорстокій та несправедливій війні. Ми знаємо, що будуть дуже важкі дні, тижні та роки попереду… і будемо поряд з вами так довго, скільки це буде необхідно», – додав Президент США.

Він зауважив, що росія мала на меті стерти Україну з мапи світу, але цей військовий напад провалився. російські військові вже втратили частину території України, що була окупована.

«росіяни тікають. Десятки тисяч росіян вже ніколи не повернуться в росію. Вони тікають не лише від армії. Вони полишають саму росію, тому що не бачать майбутнього в цій країні. російська економіка зараз падає, вона ізольована та бореться за виживання. путін думав, що Україна є слабкою, і що Захід є розділеним. Він помилився… Бог знає, про що він думає зараз. Але його план був помилковим», – сказав Байден.

«Пане Президенте (Зеленський – ред.), ви можете розраховувати на нас, що ми залишатимемося разом. Ви можете розраховувати на нашу здатність зберегти єдність НАТО та привести інших на сторону України. Я у захопленні від можливості відвідати вашу країну. У Вашингтоні ви сказали нам і сказали Конгресу – ми не маємо страху, тож світ також не має боятися. Ви і всі українці нагадуєте світу щодня, що означає бути мужнім. Всі сектори вашої економіки, всі сфери вашого життя – і це вражаюче – нагадують нам, що свобода є безцінною. Ми будемо боротися за неї так довго, як це буде необхідним, і весь цей час ми будемо з вами», – запевнив Президент США.

Як повідомлялося, у понеділок, 20 лютого, Президент США прибув з візитом в Україну. Байден вже оголосив, що CША виділяють новий пакет військової допомоги для України на суму 500 млн доларів, в якому будуть, зокрема, ракети до системи HIMARS, протитанкові ракетні комплекси Javelin тощо.

Свіжі дописи

  • Новини

Тисячі артснарядів та продуктових наборів: Естонія передала Україні нову військову допомогу

Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Пентагоні спростували заяву Трампа щодо виділення Сполученими Штатами допомоги Україні $350 млрд

Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

В Україні до виробництва вибухівки залучатимуть приватний сектор: у чому рішення

Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Німеччині проходять вибори до Бундестагу, що можуть призвести до зміни влади

23 лютого в Німеччині голосують на дострокових виборах до Бундестагу, які визначать політичне майбутнє країни.… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Трамп впевнений у тому, що зможе домовитися про припинення вогню в Україні вже цього тижня, – речниця Білого дому

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп "впевнений", що зможе домовитися про припинення вогню в Україні… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Війська рф запустили по Україні рекордні 267 БпЛА та 3 ракети: сили ППО збила 138 безпілотників

У ніч на 23 лютого російські загарбники застосували проти України 267 безпілотників. Сили протиповітряної оборони… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.