На Мюнхенській конференції з безпеки Сунак закликатиме союзників подвоїти військову допомогу Україні
Прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак закликатиме західних лідерів надати більше допомоги Україні на тлі повідомлень про новий наступ російської федерації.
Про це він планує сказати у своєму виступі на Мюнхенській конференції з безпеки, повідомляє Sky News.
Зазначимо, що у триденній конференції, на якій обговорюються найбільш актуальні виклики міжнародній безпеці, беруть участь багато високопоставлених західних чиновників. У тому числі канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон і віцепрезидент США Камала Гарріс.
Очільник британського уряду наголосить, що необхідно зробити більше для "зміцнення довгострокової безпеки України". Відповідно, лідери повинні "подвоїти" військову підтримку зруйнованої війною країни.
Прем'єр-міністр має намір заявити, що для вигнання російських військ необхідні "передові можливості за стандартами НАТО".
У своєму виступі Сунак стверджуватиме, що забезпечення тривалого миру в Україні вимагатиме зміцнення міжнародного права. А також закликатиме до нового плану захисту суверенітету країни в майбутньому.
"На карту в цій війні поставлено навіть більше, ніж безпека і суверенітет однієї нації. Йдеться про безпеку і суверенітет кожної нації", – вважає британський прем'єр.
"Тому, що вторгнення Росії, її огидні воєнні злочини й безвідповідальна ядерна риторика є симптомами ширшої загрози всьому, у що ми віримо", – стверджує Сунак.
Нагадаємо, президент Франції виступив за реформу міжнародних інституцій, в тому числі Ради безпеки ООН, через нові виклики у світі.
Також Еммануель Макрон запевнив, що країни-партнери будуть підтримувати Україну, поки вона не переможе і в Європі не настане мир.
Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський 17 лютого виступив на Мюнхенській безпековій конференції.
Він закликав союзників швидше ухвалювати рішення про підтримку України й наголосив, що українці не погодяться на територіальні поступки.
Довідка
Мюнхенська безпекова конференція – щорічна конференція, яку організовують з 1962 року. Спершу у ній брали участь лише представники країн НАТО, але після розпаду Радянського Союзу до заходу почали долучати і посадовців з України, росії, Китаю та інших країн.
Торік президент України Володимир Зеленський також брав участь у цій конференції. Це сталося за декілька днів до початку повномасштабного російського вторгнення.