Китай збирається представити свої пропозиції для миру в Україні: Кулеба дав відповідь

Головний дипломат Китаю Ван Ї заявив, що Пекін представить свої пропозиції для миру в Україні. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відповів, що Україна має бути зосереджена на боротьбі за свободу, а не на мирних планах.

Про це вони сказали під час Мюнхенської безпекової конференції, цитують Euractiv.

Ван Ї поскаржився на "менталітет холодної війни" та сказав, що його країна підтримує мирні перемовини, оформлені у вигляді документа з викладом позиції щодо політичного врегулювання війни.

Він заявив, що існують деякі сили, які не хочуть успіху мирних переговорів між Україною та росією. Як зазначає Euroactiv, так він приховано розкритикував Захід. Також Ван Ї зазначив, що Пекін занепокоєний "тривалістю та масштабами кризи": стверджує, що Китай хоч і не задіяний у війні, але "не збирається cидіти, склавши руки".

Відтак дипломат наголосив, що разом з європейськими партнерами треба подумати над тим, що треба зробити для миру в Україні. Ван Ї обіцяє, що із наближенням річниці повномасштабного вторгнення Китай "оприлюднить документ з позицією щодо українського питання".

За словами міністра закордонних справ Італії, Ван Ї сказав йому, що 24 лютого китайський лідер Сі Цзіньпін виступить з "мирною промовою", передає Reuters.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що поки що немає сенсу говорити про китайський план, не побачивши його.

"Але що б не сталося, який би план не з'явився з різних куточків світу, ми повинні завжди фокусуватися на одній речі: навіть якщо ми надзвичайно стомилися, ми не повинні втомитися боротися за свободу", — наголосив міністр.

Він додав, що будь-який запропонований план є другорядним, "оскільки ви знаєте, за що боретеся".

Довідка

Від початку російського вторгнення в Україну Китай так публічно й не засудив збройну агресію рф. А на початку березня міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію найважливішим стратегічним партнером Пекіна".

Китай є найбільшим торговим партнером росії. Протягом останніх років він забезпечив понад 23% всього російського імпорту. Водночас для Китаю росія не настільки важлива — у 2020 році на неї припало 2% від загального китайського експорту. А втім, Китай є найбільшим покупцем російської нафти.

Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку Москві. Однак це не завадило Китаю дипломатично покривати свого партнера і просувати в державних та закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення в Україну.

У середині березня ЗМІ писали, що росія запросила у Китаю військову та економічну допомогу у війні з Україною. Проте Пекін заперечив факт надання зброї Москві.

Свіжі дописи

  • Новини

Загрози вторгнення немає: ЦПД про нарощення білоруських військ біля кордону

Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

Понад 400 птахів постраждало через розлив мазуту з російських танкерів: їх доставили у зоопарки Криму

В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

В Україну повернули унікальну шаблю Мазепи, яку Усик підняв після перемоги над Ф’юрі у Саудівській Аравії

Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

На Київщині з’явився новий індустріальний парк: сотий в Україні

Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

США планують оголосити значний пакет допомоги Україні під час Рамштайну, – АР

Адміністрація Байдена планує оголосити про виділення останнього масштабного пакета військової допомоги Україні під час візиту… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025
  • Новини

Зеленський щодо вступу в ЄС: 2025 рік має бути таким результативним у перемовинах, як це потрібно Україні

2025 рік має бути саме таким результативним у перемовинах щодо вступу України в ЄС, як… Читати більше

Tuesday January 7th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.