Перший в ЄС застосунок для оплати дорожніх зборів розробили українці: як працює це рішення

Українські розробники створили перший в ЄС застосунок, що дозволяє заздалегідь на платних дорогах сплатити дорожні збори.

Про це пише Рубрика.

У чому проблема?

"Проїхавши платною трасою і не купивши віньєтки, можна заплатити великий штраф, якщо зупинить поліція. Ситуацію погіршує незнання мови країни. Крім того, в Європі процес купівлі віньєтки не завжди є зручним та діджиталізованим. Додаток eTOLLs має на меті спростити цю процедуру", – пояснюють розробники.

Яке рішення?

За словами авторів застосунку, eTOLLs зроблений для українців, які вимушено виїхали за кордон або планують поїздку у Європу, а також для європейців, що планують відпочинок чи відрядження. Користуватися додатком можна на будь-якій території ЄС. Купувати віньєтки можна для платних доріг Чехії, Словаччини, Словенії, Румунії, Австрії, Болгарії та Угорщини. Згодом кількість країн розшириться.

Як це працює?

За допомогою програми eTOLLs можна оплачувати дорожні збори, оминати черги на оплату готівкою та проводити наперед платежі за проїзд платною трасою. Крім того, в застосунку зібрана вся необхідна інформація про тарифи. Вже в наступній ітерації можна буде зручно прокласти маршрут від пункту А до пункту Б. Рішення покаже платні ділянки траси та скільки це коштуватиме.

Придбати віньєтку дуже просто: достатньо ввести номер авто, перевірити інформацію, обрати країну подорожі, додати контактні дані, вибрати зручний метод сплати та власне купити віньєтку. Також у майбутньому у додатку буде передбачена соціальна складова. Поки що тривають перемовини з благодійними фондами. Можна буде добровільно перерахувати певну суму на пожертву для ЗСУ.

Крім того, в разі потреби своєчасно приходить пуш-повідомлення про закінчення терміну дії попередньої віньєтки. Додаток безкоштовний, завантажити можна за цим посиланням.

Довідка

Над застосунком eTOLLs EU працювала українська команда – засновники сервісу для перевірки та оплати штрафів Штрафи UA. Розробка нової програми стартувала у червні 2022 року, офіційний запуск відбувся у лютому 2023 року.

Штрафи UA – сервіс, з якого почалася цифровізація штрафів в Україні. Національний сервіс перевірки штрафів для водіїв України, який допомагає контролювати процес перевірки та сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху. За допомогою сервісу у 2022 році було сплачено штрафів на суму понад 67 млн грн. За весь час сервісу сплачено 223 млн грн. На сьогодні його скачали понад 2 млн користувачів.

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф посилили удари “Шахедами”по Харківщині, особлива активність вночі, – Синєгубов

На полях Національної обʼєднуючої платформи "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

КНДР протягом двох місяців відправить росії підкріплення для війни проти України, – ЗМІ

КНДР упродовж найближчих місяців надішле підкріплення північнокорейським військовим, які вже воюють на стороні росії проти… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Генерала Галушкіна знову затримали: виявили нові факти у справі

Співробітники ДБР у взаємодії із СБУ виявили нові факти у справі про прорив кордону на… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Канцлер Німеччини назвав серед гарантій безпеки збереження потужних ЗСУ

Партнери України обговорюватимуть гарантії безпеки для неї, серед яких – збереження сильної армії, яку оснащують,… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Через теплу зиму тварини відмовляються від сплячки: у горах Буковини зафільмували ведмедя, який грався у снігу

Через теплу погоду цьогоріч в горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Лісівники зафільмували одного… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

МОЗ: за тиждень на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли понад 100 тисяч людей, є померлі

В Україні минулого тижня, з 13 до 19 січня, на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.