Про це пише TIME.
У виданні пригадують, що у перші ж дні окупації загарбники загнали селян у приміщення на 90 квадратів. Мешканці змушені були ходили в туалет у відра та спати стоячи. Унаслідок дій російських воєнних злочинців багато людей були вбиті, а також селяни помирали він нелюдських умов життя.
Журналісти зазначили, що через рік війни деякі місця в Україні – київське передмістя Буча, південне місто Маріуполь – відомі світу тим, що російські війська зробили там із мирним населенням.
До цього списку видання вирішило додати і крихітне село Ягідне, яке розташоване на півночі країни і було прямо на шляху російської армії у лютому 2022-го.
"У підвалі, де ціле українське село провело жахливий місяць у полоні", – так номер від 27 лютого – 6 березня 2023 року з фото підвалу в Ягідному анонсували у Twitter журналу.
На своєму сайті TIME опублікував репортаж української журналістки Світлани Ославської.
Вона розповіла про те, що довелося пережити мешканцям Ягідного після того, як 3 березня 2022 року село окупували російські військові. Так на обкладинці цього номера видання й з'явилася їхня фотографія, зроблена у підвалі місцевої школи.
Авторка знімка – мешканка села Ольга Мєняйло, яка вела щоденник протягом часу примусового перебування там.
У статті про село журналісти нагадали, що російські війська вигнали жителів Ягідного з їхніх будинків у підвал школи. Саму ж будівлю перетворили на свою штаб-квартиру. До відходу 30 березня 2022 року росіяни тримали там майже все населення – 368 мешканців, враховуючи дітей і пенсіонерів.
Там було так тісно. Їжу доводилося добувати. Вентиляції не було, тому один із літніх чоловіків збожеволів і помер.
Російські ж військові не дозволяли одразу ховати загиблих. А коли нарешті це зробили, то відкрили вогонь на похованні. Селяни вимушені були стрибали в яму з тілами загиблих односельців.
"За минулі місяці ті, хто вижив, розповіли про свій досвід одне одному і слідчим, які працюють в ім'я справедливості. Їхнє ув'язнення в підвалі через рік після вторгнення військ Путіна 24 лютого може служити мікрокосмом садизму, що прийшов із окупантами. Але багатьом тим, хто вижив, на думку спадає порівняння з концтабором", – пише TIME.
На сайті видання репортаж доступний двома англійською та українською мовами. Його журналісти зробили в партнерстві з The Reckoning Project, "який об'єднав силу сторітелінгу та юридичної відповідальності, щоб протистояти дезінформації та безкарності в Україні". Публікація містить фото й відеоматеріали, які зробили учасники The Reckoning Project.
На своїй сторінці у Facebook співзасновниця The Reckoning Project, редакторка і журналістка Наталя Гуменюк розповіла про те, як вона з колегами побувала у селі на початку квітня.
За її словами, тоді мешканці села, які пережили окупацію й тортури з боку загарбників, "ще дуже хотіли говорити".
"Згодом там було дуже багато медійників, які робили важливі історії, але жителям було тяжко вкотре давати коментарі.
Все ж ми поверталися через місяці, щоб також розібратися і з тим, хто був відповідальний за той самий підвал, побачити тип злочинів, які чинили військові (бо всі говорили про тувинців, але за підвал відповідали солдати з Уралу).
Там не просто трагедії і жахи, а конкретні дії – як от розстріл людей під час похорон, приниження, все – від того, як годували макаронами на дизелі, до поводження з дітьми", – написала Гуменюк.
Також вона зазначила, що паперові примірники цього номера журналу будуть доставлені мешканцям Ягідного і увійдуть до експозиції майбутнього музею, який планують там створити.
Зазначимо, що невелике село Ягідне на Чернігівщині, яке майже місяць було окуповане росіянами, місцеві жителі називали "Чернігівською Бучею". Адже там загарбники так само розстрілювали беззбройних мирних мешканців та знищували їхні будинки.
15 січня Верховна Рада проголосувала за законопроєкти щодо продовження строку дії воєнного стану і мобілізації… Читати більше
У ніч на 15 січня російські загарбники масовано атакували Україну безпілотниками та ракетами різних типів. Сили… Читати більше
У самому центрі столиці на вулиці Хрещатик зайнялася електропідстанція. Надзвичайники приборкали вогонь. Про це пише Рубрика,… Читати більше
Однією з 40 найзахопливіших визнала британська редакція BBC книгу загиблої української письменниці Вікторії Амеліної та… Читати більше
15 січня російська федерація знову завдала масованого удару, ціллю якого стали енергетична та газова інфраструктура… Читати більше
27 січня Король Чарльз III відвідає Польщу, щоб узяти участь у пам'ятних заходах, присвячених 80-й… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.