У ЗСУ пояснили ситуацію щодо початку російського наступу: він і не закінчувався
Від початку повномасштабного російського вторгнення наступ окупаційних військ на сході України не закінчувався. Там і досі тривають запеклі бойові дії та активні обстріли.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.
"Я б сказав, що він (наступ, – ред.) і не закінчувався. Якщо взяти всю історію цього вторгнення, то Донецька та Луганська області були під безперервними атаками, зокрема ті ділянки, за які ми зараз відповідаємо – Бахмутський, Лиманський, Луганський напрямок. На Бахмутському напрямку, наприклад, вже тривалий час відбувається 35-50 боєзіткнень, а також 120-200 обстрілів щодоби", підкреслив військовий.
Водночас Череватий додав, що на кожному з напрямків окупанти мають великі втрати. Кожного дня від декількох десятків до сотні і більше. Тому загарбники проводили мобілізацію та залучають ПВК. Таким чином росія намагається утримувати постійний градус напруги на фронті.
"На Бахмутському напрямку, наприклад, щонайменше по 50 людей щодня. Ця динаміка не міняється. І все це змусило ворога проводити мобілізацію, щоб оновлювати свої сили, і залучати злочинну організацію ПВК "Вагнера", яка після втрати основної частини своїх професійних найманців організувала "штрафбат 2.0" періоду Другої світової війни і почали брати до своїх лав в'язнів", – пояснив Череватий.
Речник Східного угруповання додав, що такий спосіб бойових дій виснажливий і не веде до швидких рішень. Адже на полі бою цілодобово триває робота.
"Проте такий спосіб бойових дій виснажливий, адже ворог сам себе не вб'є. Цілодобово там мають бути наші боєготові підрозділи, з готовою технікою, вони мають вести спостереження за противником. Зараз агресор, використовуючи погодні умови, рельєф і те, що рано темніє, намагається підходити малими групами і нав'язувати ближні дії. Це, звісно, виснажливо і це зараз їхня головна тактика", – додав Череватий.
Нагадаємо, Череватий пояснив, що захист Бахмута дозволяє українським захисникам виснажити ворога та запобігає прориву.
Окрім того, в ISW також вважають правильним, що ЗСУ утримує Бахмут – відхід з міста не сприятиме українському контрнаступу.
Хоча, американські фахівці з оборонного планування вважають, що українські сили не здатні одночасно захищати Бахмут і розпочати весняний контрнаступ.
Тому закликають Україну надати пріоритет весняному контрнаступу, а не захисту Бахмута.