Про це перша леді України Олена Зеленська розповіла в інтерв'ю австралійському виданню Australian Financial Review та закликала австралійців долучитись до проєкту.
Наразі команда Фундації знаходиться в Австралії та шукає партнерів, аби зібрати потрібні кошти та допомогти спочатку десяткам, а згодом і тисячам ДБСТ по всій Україні.
За словами Олени Зеленської, з початку повномасштабного вторгнення через дії російських військових загинула 461 дитина, 921 дітей – поранені, 348 – зникли безвісти, 16207 – були примусово депортовані до Росії.
Допоки агресія Росії проти України триває, кількість постраждалих дітей збільшується – їм потрібна допомога. Тож фокусом роботи Фундації є підтримка дітей по всій Україні, зокрема тих, хто зростає в ДБСТ.
Окрім ДБСТ, в Україні досі існують дитячі будинки "радянського типу" та державні школи-інтернати, від яких відмовилась чимала частина прогресивних країн.
Однією з умов вступу України до Європейського Союзу є якраз закриття таких інституцій на користь сімейних форм виховання – це прийомні сім'ї або ДБСТ, у яких виховуються від 5 до 10 дітей. Фундація активно підтримує цю ініціативу та співпрацює у цьому напрямку з державою.
У статті зазначається, що "реконструювати буквально цілу урядову програму та забезпечити усі умови для щонайменше 25000 дітей (сиротинців і дітей, позбавлених батьківського піклування, – ред.), складно навіть без війни".
Проте Олена Зеленська сповнена рішучості та наводить приклад сусідньої Румунії, яка перед вступом до ЄС у 2007 році, перевела на сімейні форми виховання 100000 дітей, які раніше перебували в інституціях.
"Це не просто можливо. Це – вікно можливостей, яким ми маємо скористатися", — підкреслює перша леді.
У своєму інтерв'ю Олена Зеленська згадала особисті історії тих дітей, які постраждали чи загинули від воєнної агресії Росії, зокрема під час обстрілу житлового будинку у Дніпрі російськими військовими:
"Маша, їй було 15, вона захоплювалася музикою і балетом. Максим, йому було 17 років, він тільки вступив до університету і займався футболом. Лейла і Міхаліна, їм було по 13 і 3 роки – обидві дівчинки з цієї сім'ї померли. І загинули двоє маленьких хлопчиків, 11 і 18 місяців".
Чимало дітей постраждало психологічно, підкреслила перша леді. За її словами, багато дітей не можуть спати чи їсти після травм, пов'язаних з війною.
"Дівчинка показувала свій телефон і казала, що її батько надсилає їй повідомлення, хоча він був загинув у бою. Вона відмовлялася в це вірити", – поділилась Олена Зеленська.
Перша леді України також розповіла про те, як українські діти змушені вчитися в умовах постійних перебоїв з електроенергією та обстрілів.
Для того, щоб полегшити навчальний процес, Фундація у партнерстві з Microsoft і Hewlett-Packard передає більше 38000 ноутбуків вчителям з найбільш постраждалих від війни регіонів.
Наприкінці інтерв'ю Зеленська відмічає, що хоча й Австралія та Україна знаходяться далеко від одна одної, спільні "основні людські цінності" між двома країнами можуть подолати будь-яку відстань.
"Ми цінуємо людське життя. Ми однаково любимо своїх дітей. Ми дбаємо про своїх батьків. Між нами набагато більше спільного, ніж відмінного", – підкреслює вона.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.