МВС планує подовжити набір до "Гвардії наступу": подано вже понад 27 тис. звернень, понад 800 людей пройшли ВЛК
Міністерство внутрішніх справ отримало вже понад 27 тис. звернень про вступ до "Гвардії наступу". Вже понад 800 людей пройшли військово-лікарську комісію (ВЛК), щоб вступити до лав "Гвардії наступу". Надалі їх чекає тестування.
Про це розповіла речниця міністра внутрішніх справ Мар'яна Рева в етері єдиного телемарафону.
У МВС повідомили, що за трохи більше ніж тиждень було зареєстровано понад 27 тисяч звернень щодо укомплектування бригад "Гвардії наступу". До цього числа входять і консультації у ЦНАП та на "гарячих лініях". Загалом же добровольці подали майже 15 тисяч заявок на вступ до штурмових бригад МВС.
На першому етапі у МВС визначають рівень мотивації та готовності вчитися заявника. Щоб долучитися до "Гвардії наступу", спершу потрібно подати анкети та документи до підрозділів, потім пройти військово-лікарські обстеження.
Після цього заявників чекає перевірка: рівня фізичної підготовки, психологічне тестування, тест на знання законодавства та навіть на логічне мислення. Останнє потрібне, щоб вступити до бригади Нацполіції "Лють".
"Треба розуміти: якщо людина долучається до бригади Нацполіції, вона стає поліцейським. Якщо долучається до бригад Нацгвардії чи ДПСУ, то стає військовослужбовцем", — пояснила Рева.
Якщо людина хоче вступити до "Гвардії наступу", але отримала повістку, алгоритм дій значною мірою залежить від типу цієї повістки. З огляду на це формуються відповідні документальні звернення від центрів комплектації, через які доброволець вступає до "Гвардії наступу". Кожна ситуація є індивідуальною, пояснили у МВС.
Рева повідомила, що формування бригад "Гвардії наступу" має тривати до 1 квітня. Однак, з огляду на зацікавленість із боку добровольців, можливе й продовження.
Довідка
Міністерство внутрішніх справ України оголосило про формування штурмових бригад МВС, які візьмуть участь у звільненні Донбасу та Криму.
Наразі представлені 8 бригад, які комплектуються:
- "Азов",
- "Спартан",
- "Рубіж",
- "Червона калина",
- "Кара-Даг",
- "Буревій" (Нацгвардія),
- "Лють" (Нацполіція),
- "Сталевий кордон" (Держприкордонслужба).
Доєднатися до "Гвардії наступу" можна, подавши анкету на сайті або ж через визначені Центри надання адміністративних послуг. Адреси центрів розміщені на сайті "Гвардії наступу".
Кандидат має пройти військово-лікарську комісію, скласти психологічний та фізичний тест. Після успішного проходження він/вона зараховується до обраної бригади. Для всіх бійців цих бригад зберігаються пільги, які є для військовослужбовців та поліцейських.
Навчання бійців бригад триватиме кілька місяців: спочатку індивідуальне, потім — у складі підрозділу. Коли командир буде розуміти, що підрозділ готовий, вони перейдуть до виконання бойових завдань.