fbpx
Сьогодні
Відео 22:59 10 Лют 2023

Зеленський прокоментував "дипломатичний марафон": Буде більше підтримки для України

Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що важливим результатом його "дипломатичного марафону" та "правильних розмов" із партнерами є важливі домовленості та хороші сигнали щодо далекобійних ракет, танків та бойової авіації в майбутньому.

Про це Володимир Зеленський розповів у зверненні до українців 10 лютого.

Президент сказав:

"Сьогодні провів чергове засідання Ставки. Це було насичене засідання…

Друге, що важливо за цей тиждень, – наш дипломатичний марафон.

Лондон, Париж, Брюссель – усюди я говорив цими днями про те, як посилити наших воїнів. Є дуже важливі домовленості, і ми отримали хороші сигнали. Це стосується як далекобійних ракет і танків, так і наступного рівня нашої співпраці – бойової авіації. Але над цим треба нам ще попрацювати".

Зеленський сказав, що був дуже радий почути й побачити, як українські бійці у Британії швидко навчаються керувати танками "Челенджер".

Він наголосив, що британці прагнуть, щоб українці перемогли – і це надихає.

Український президент висловив вдячність прем'єр-міністру Великої Британії, парламенту, королю Чарльзу III і всім британцям.

 "Фундаментальна зустріч відбулась у Франції з президентом Макроном і канцлером Шольцом. Ми втрьох провели переговори – і це правильна розмова.

Розкривати її деталі неправильно, але можна сказати, що ми почули один одного. Франція – Україну, Німеччина – Україну. Партнери почули нашу позицію, наші аргументи.

Буде більше підтримки. І я дякую за це пану президенту й усім французам, пану канцлеру й усім німцям. Відчувається це розуміння, що захист України – це захист інтересів і наших партнерів".

Зеленський також згадав про засідання Європейської ради та спеціальний формат переговорів після засідання у Брюсселі, де він зустрівся з усіма лідерами Євросоюзу.

За його словами, "тепер наше спільне завдання – взяти все те, про що ми говорили та домовлялися, і трансформувати в конкретне постачання, у конкретні документи, у конкретні нові лінії співпраці".

Президент також сказав, що його звернення у Європарламенті стало "підсумком шляху, який ми пройшли у відносинах із Євросоюзом, і початком нового етапу", коли Україна у Європейському парламенті, у Європейській Раді та інших інституціях Євросоюзу постає не гостею чи партнером з-поза меж ЄС, а "повноправною частиною Євросоюзу".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: