fbpx
Сьогодні
16:15 07 Лют 2023

У Франції проти участі російських спортсменів в Олімпіаді-2024 виступила мер Парижа

English version here

Фото: Adam Chelstowski/AFP via Getty Images

7 лютого, про своє небажання бачити російських спортсменів на Олімпійських іграх 2024 року заявила мер Парижа Анн Ідальго, змінивши свою думку щодо цього питання.

Про це інформує Politico.

Очільниця французької столиці сказала, що вона "не виступає за" дозвіл росіянам змагатися як нейтральним особам або під прапором Олімпійських ігор".

Така заява свідчить про зміну її позиції, що звучала минулого місяця. Тоді вона стверджувала, що спортсмени не повинні бути позбавлені можливості брати участь у змаганнях.

"Поки триває ця війна, ця російська агресія проти України, неможливо йти парадом, ніби нічого не відбувається, щоб делегація прибула до Парижа, а на Україну сиплються бомби", наголосила мер Парижа.

Хоча остаточне рішення приймає МОК, Ідальго є важливим союзником для української позиції. Бо саме вона знаходиться в центрі підготовки до Олімпіади. Очільниця Парижа сказала, що публічно висловить свою незгоду з МОК, якщо він не передумає.

Міжнародний олімпійський комітет розробив дорожню карту дозволу росіянам і білорусам змагатися в 2024 році як "нейтральним" та за суворих умов.

Спортсмени з обох країн були виключені з багатьох міжнародних спортивних змагань після того, як росія почала повну війну проти України минулого року.

Президент України Володимир Зеленський висловив розчарування заявою МОК та запросив Томаса Баха в Бахмут.

Нагадаємо, міністр спорту Польщі Каміль Бортничук заявив, що близько 40 країн виступлять проти включення спортсменів з росії та Білорусі у програму Олімпійських ігор 2024 року в Парижі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: