Про це повідомив у Telegram нардеп Ярослав Железняк, пише Рубрика.
За його словами, документ у цілому підтримали 259 депутатів.
В Енергоатомі зауважили:
"Законом пропонується визначити процедуру утворення акціонерного товариства "НАЕК "Енергоатом", 100% акцій якого належатимуть державі, та порядок формування статутного капіталу й функціонування цього товариства".
Як зазначили в енергетичному комітеті ВР, питання корпоратизації "Енергоатома" на порядку денному з 2012 року, додали в комітеті.
Там також підкреслили, що організація ефективного корпоративного управління державними компаніями є одним із зобов'язань України за Угодою про асоціацію з ЄС.
У енергокомітеті заявили:
"Корпоратизацію Енергоатома було включено до Меморандуму як умову для видачі кредиту МВФ.
Звична для великих інвесторів корпоративна структура Енергоатома дозволить залучить десятки мільярдів доларів у нові проєкти, які було анонсовано нещодавно".
Корпоратизація не змінює власника, Енергоатом залишається у 100% державній власності, органом управління ним є Кабмін, пояснили в комітеті.
При цьому набуті державою в результаті утворення АТ акції не підлягають приватизації, а також передбачається заборона поділу пакету акцій, що належать державі.
У повідомленні йдеться:
"Корпоратизація змінює застарілу організаційно-правову форму, яким є державне унітарне підприємство, на сучаснішу та стабільнішу юридичну форму, яка є зрозумілою для партнерів Компанії.
Центральні органи виконавчої влади, яким підпорядковуються ДП, не мають інструментів для ефективного контролю за державними активами.
З корпоратизацією скорочуються адміністративні функції суб'єктів власності, створюється нова, прозора та публічно підзвітна структура управління".
З корпоративним управлінням підвищується ефективність діяльності підприємства, адже з'явиться можливість швидкого та якісного реагування на запити учасників ринку, додали в комітеті.
Там також розповіли про економічні та юридичні вигоди:
У першому читанні проєкт закону про корпоратизацію Енергоатома був ухвалений 19 жовтня 2022 року.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.