Українські аудіогіди запустили у двох музеях в Нідерландах
У Нідерландах тепер два музеї говоритимуть до відвідувачів українською.
Про це повідомили у пресслужбі Офісу президента, пише Рубрика.
Майже 100 тисяч тимчасових переселенців з України опинилися в Нідерландах. Майже половина вже влаштувалася на роботу, намагається підтримувати життя на новому місці, поки не можна повернутися додому. А там, де українці, звучить і наша мова.
Одразу два музеї Нідерландів тепер говоритимуть до відвідувачів українською.
Аудіоекскурсія українською доступна в музеї Ешера (Escher in Het Paleis). Він розміщений у палаці Ланге Ворхаут, який був збудований у 1764 році. Мауріц Корнеліс Ешер (1898–1972) – видатний нідерландський художник-графік, відомий у всьому світі. Його роботи вирізняються незвичайним баченням світу та грою з логікою простору. У музеї представлено близько 120 робіт митця, що репрезентують майже весь його творчий шлях.
Україномовний аудіогід запрацював і в музеї Абрагама Бредіуса – великого нідерландського мистецтвознавця, дослідника архівів, публіциста, колекціонера й мецената. Серед експонатів музею є роботи таких відомих художників, як Рембрандт, Ян Стін, Аерт ван де Нір і Мейндерт Гоббема.
Майже за рік війни, протягом якого російські загарбники розбомбили й розграбували так багато наших музеїв, ми навчилися особливо цінувати мистецтво. Таке тендітне, воно протистоїть війні й дикунству самим своїм існуванням, дає надію на те, що людський дух обов'язково переможе руйнування та грубу силу. І звісно, світовий спадок має промовляти це й українською – мовою України, яка бореться саме за людські цінності. Вдячна Посольству України в Нідерландах за спільну реалізацію проєкту.
Відзначимо, що проєкт із упровадження українських аудіогідів у провідних пам'ятках світу реалізується із 2020 року та налічує вже 56 аудіоекскурсій українською в 36 країнах.
Довідка
Лише торік український супровід з'явився в
- Національному музеї Чехії,
- Музеї імміграції в Сан-Паулу (Бразилія),
- палаці Шенбрунн (Австрія),
- Історико-художньому заповіднику "Гобустан" (Азербайджан),
- соборі Святого Мартіна (Словаччина),
- на автобусному туристичному маршруті Hop-on Hop-off в Осло (Норвегія),
- у Національному музеї "Палац Великих князів Литовських" (Литва),
- храмі Улувату на Балі (Індонезія),
- Національному музеї Катару.
У паризькому Луврі, одному з найбільших музеїв світу, теж планують відкрити українськомовний аудіогід.