Про це розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі французького телеканалу La Chaîne Info і в коментарі УП.
Підполковник розповів, що така реформа Повітряних сил передбачалась ще задовго до вторгнення росії.
Мова йде про поетапне переозброєння на сучасну західну техніку:
Це повинно відбутися до 2035 року.
Речник наголосив, що війна у рази пришвидшила цей процес. Він підкреслив, що постачання зброї не відбувається так швидко. Водночас перемовини тривають на всіх рівнях, додав полковник.
За словами Ігната, літак F-16 має широкий спектр засобів ураження. Винищувач може завдавати ударів по наземних цілях (склади боєприпасів та пально-мастильних матеріалів, укріпрайони, бронетехніка противника). А також вражати усі види аеродинамічних цілей (ракети, літаки, гелікоптери і дрони-камікадзе).
Підполковник Повітряних сил зазначив, що Україна є однією з найбільших країн у Європі, і потребує прикриття авіацією як у воєнний, так і в мирний час.
Ігнат також наголосив, що авіаційне угрупування загарбників у п'ять-шість разів переважає українську авіацію за кількістю бойових машин. Вони зосереджені на чотирьох десятках аеродромів у росії, Білорусі, окупованих територіях.
"Плюс ми поступаємося в технологіях. Тому потреба є серйозна. Необхідно створити до 5 бригад тактичної авіації із одним типом багатоцільового літака західного зразка. Який тип це буде, зараз визначається…
Зрозуміло, що ми не зможемо отримати все й відразу, але поетапний перехід на новий багатоцільовий літак – це вимога часу.
На нинішній час найбільшим вірогідним кандидатом на заміщення старих радянських літаків є саме F-16, бо на це є певні об'єктивні причини. І це не одноосібне рішення, ведуться постійні консультації із партнерами.
Зрозуміло, що Україні не нададуть все й одразу, очевидно, спершу це буде декілька авіаційних підрозділів – ескадрилей.
Спершу потрібно підготувати льотний склад, авіаційних інженерів та аеродромну інфраструктуру до подальшого переозброєння на нові зразки техніки та супутнього обладнання.
Далі – формування авіаційних бригад – до п'яти, кожна з них може включати до 3 ескадрилей. Така держава, як Україна, одна із найбільших у Європі, потребує саме такої кількості літаків, і це вже буде повне переозброєння і заміщення старої радянської техніки", розповів речник ПС ЗСУ.
Підполковник повідомив, що Повітряні сили України налічують 11 бригад (1– навчальна, 3 – транспортні, одна – штурмова, одна – бомбардувальна і 5 – винищувальних).
Найновіший літак (Су-27) Повітряні сили отримали на озброєння аж у 1991 році.
Завоювання переваги в повітрі дозволить успішно проводити наземні операції, зокрема із деокупації наших територій, підкреслив речник ПС.
Стосовно можливих термінів поставок F-16 Ігнат наголосив, що спочатку має бути ухвалено відповідне рішення на найвищому рівні. А значить зараз видавати прогнози – не коректно.
Водночас речник ПС запевнив, що пілоти та інші фахівці готові до навчання, а профільні відомства уже займаються адаптацією інфраструктури.
У пошуках ідеального житла важливо мати надійного партнера. DIM.RIA Новобудови — лідер серед платформ для… Читати більше
Миллионы камер Dahua следят за порядком по всему миру – их можно встретить и в… Читати більше
Міністерство оборони розглядало звільнення Марини Безрукової з посади голови Агентства оборонних (АОЗ) закупівель ще влітку.… Читати більше
У селі Борсуки Тернопільської області відкрили простір молодіжних та ветеранських ініціатив, створений на базі Центру… Читати більше
У Центральній публічній бібліотеці стародавнього грецького міста Верія, яка є однією з найсучасніших та найтехнологічніших… Читати більше
Деталі щодо нових форматів підтримки бригад та комплектування підрозділів наступного тижня представлять суспільству. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.