fbpx
Сьогодні
12:40 29 Січ 2023

В Івано-Франківську перший в Україні Добровольчий шпиталь надав медичну допомогу 2600 пацієнтам

"Перший добровольчий хірургічний шпиталь", який створили в Івано-Франківську в перші дні повномасштабної російсько-української війни, вже надав медичну допомогу 2600 пацієнтам.

Про це пише Рубрика.

Завдяки високому професійному рівню всієї команди – Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь отримав десятки відзнак та став номінантом престижної Європейської премії в галузі медицини European Health Leadership Awards 2022 (Aвстрія).

Зазначимо, що мета такої ініціативи: забезпечити безкоштовне лікування захисників України та внутрішньо переміщених осіб.

У підсумку хірургічне та поліклінічне відділення шпиталю у 2022 році надало безкоштовно медичну допомогу 2600 пацієнтам з різних міст України.

За статистикою кожне третє поранення під час бойових дій – це:

  • мінно-вибухові травми,
  • вогнепальні та осколкові ураження кінцівок.

У зв'язку з високою потребою лікування нетипових ушкоджень, ортопед-травматологія стала ключовою специфікою медичного закладу.

Ключові види операцій, які здійснюються в медичному закладі.

  • лікування наслідків кульових поранень,
  • хірургічне лікування переломів кісток (остеосинтез),
  • артроскопічні операції на колінному суглобі (виймання осколків після мінно-вибухових травм), а також нейрохірургія периферичних нервів,
  • пластика рубців,
  • підготовка до протезування після втрат кінцівок.

Благодійний проєкт "Перший добровольчий хірургічний шпиталь" об'єднав навколо своєї місії сотні медиків, волонтерів та організацій з усієї України та Європи.

Завдяки різним пожертвуванням 109 пацієнтів хірургічного відділення шпиталю безкоштовно отримали комплексну програму медичного, психологічного та реабілітаційного лікування.

Хірурги закладу здійснили 56 вузькоспеціалізованих операцій захисникам України. У госпіталі безкоштовно здійснили одинадцять хірургічних операцій ВПО.

Лікування у шпиталі охоплює повний цикл фізичної та психологічної реабілітації хворих. Психологи надали близько 100 консультацій. Пацієнти відвідали понад 50 різноманітних заходів з адаптації та соціалізації.

У структурі шпиталю також функціонує поліклініка. Вона безкоштовно консультує внутрішньо переміщених осіб в Івано-Франківську.

Упродовж 2022 року в поліклініці безкоштовно отримали фахову медичну та психологічну допомогу 2 507 пацієнтів з різних міст України.

Проведено 3598 консультацій (терапевта, педіатра, невролога, кардіолога,хірурга, травматолога та ін.)

Інші види волонтерської діяльності

  • ПДХШ надав допомогу громадським організаціям "Ангели Тайри", "Янголи Азову" та десяткам інших установ та лікарень.
  • Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь сприяв в організації евакуації пацієнтів з лікарень Луганщини.
  • Із зони активних бойових дій спільно з ГО "Наш сокіл" вдалося вивести 700 людей похилого віку.

Медичний "батальйон" закладу – це професійні хірурги, травматологи, терапевти, педіатри, кардіологи, психологи, за плечима яких багаторічний досвід роботи в галузі медицини.

Частина персоналу – це лікарі-ВПО, які тікали від російської агресії з Маріуполя, Харкова, Бучі, Херсона.

Перші чотири місяці війни медики працювали у добровольчому шпиталі без заробітної плати.

Довідка

Символ шпиталю – мураха. Ці комахи – вроджені "професійні" хірурги, які вміють лікувати лапки іншим "побратимам", які зазнали травмувань після нападу ворогів-термітів. А ще мурахи витягують поранених з "поля бою".

Нагадаємо, що Перший загальнодержавний Центр реабілітації пацієнтів зі спінальними травмами, тобто з ураженнями хребта та спинного мозку створять в Україні на Рівненщині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: