Допомога соціально незахищеним верствам населення, зокрема переселенцям, і контроль за використанням бюджетних коштів – основні питання, на які депутатам варто звертати увагу під час воєнного стану, на думку більшості українців.
69% українців повідомили, що хоча б дещо знають про парламент України.
Найбільше поінформовані у Києві, найменше – на Півдні та Сході.
Але лише 39% респондентів знають прізвище народного депутата України, обраного в їхньому окрузі.
Найвищий рівень довіри – серед молоді 18-24 років (89%), переважна більшість яких вважає процеси в парламенті прозорими. Загалом робота ВРУ прозора для 40% респондентів.
Соцмережі та центральні канали – основні джерела інформації про діяльність парламенту (65% і 54% відповідно) і депутатів (50% і 45% відповідно) для громадян.
42% українців вважають, що є регулярна співпраця між виборцями й депутатом, обраним від їхнього округу.
Хоча тільки 12% респондентів самі зверталися до депутатів. Особисті зустрічі, повідомлення у соцмережах та зустрічі з виборцями – найзручніші способи взаємодії з депутатом.
Найвідомішим цифровим сервісом ВРУ є "Електронні петиції".
Про нього знає половина респондентів, а чверть – скористалася.
Найважливіші аспекти, які слід враховувати під час обрання депутата, для респондентів – це:
Для молодших респондентів (18-34 роки) платформа кандидата та його попередній політичний досвід дещо важливіші.
Ознайомитися зі всіма результатами дослідження можна в презентації.
Всеукраїнське опитування громадської думки провела компанія Info Sapiens 6–22 жовтня 2022 р. від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту у співпраці з ГО "Інтерньюз-Україна" в межах Програми USAID "РАДА: наступне покоління".
Методом computer assisted telephone interviews (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитано 1609 громадян України віком від 18 років.
Вибірка репрезентативна для населення України за статтю, віком і розміром населеного пункту (похибка репрезентативності не перевищує 2,4%). Вибірка не включає жителів окупованих територій, на яких українські оператори мобільного зв'язку не надають послуги, та українців, які виїхали за кордон.
Це дослідження стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст публікації не обов'язково відображає погляди USAID чи уряду Сполучених Штатів. Дослідження здійснене в рамках Програми USAID "РАДА: наступне покоління", яка є п'ятирічною ініціативою (2021-2026), що впроваджується ГО "Інтерньюз-Україна".
На півночі Харківської області в районі Дергачів російська диверсійно-розвідувальна група спробувала перетнути кордон. Про наступ… Читати більше
Війська росії у ніч проти 25 листопада та уранці цього ж дня атакували Україну 145… Читати більше
Зранку понеділка, 25 листопада, російська армія завдала ракетного удару по Одесі. Унаслідок ворожих влучань постраждали… Читати більше
Освітні матеріали створені на основі реального досвіду ветеранів і ветеранок. У чому проблема? Досвід АТО/ООС… Читати більше
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський визначив кожному командирові бригади створити штатний підрозділ рекрутингу. Про… Читати більше
За результатами підрахунку 95% бюлетенів у другий тур виборів президента Румунії виходять незалежний кандидат Калін… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.