fbpx
Сьогодні
15:57 26 Січ 2023

Компенсації збитків Україні, завданих російської агресією: ПАРЄ визначила, яким має бути майбутній механізм

English version here

За допомогою багатосторонньої угоди, відкритої для всіх держав-однодумців та за підтримки ООН, Ради Європи, ЄС та інших міжнародних організацій має бути створено міжнародний механізм компенсації збитків, завданих Україні та її громадянам унаслідок російської агресії.

Про це йде мова у резолюції "Правові аспекти та аспект прав людини в агресії російської федерації проти України", ухваленій Парламентською Асамблеєю Ради Європи, передає кореспондент Укрінформу.

ПАРЄ схвалила основні аспекти майбутнього механізму фінансової компенсації Україні збитків, завданих російською агресією.

"Він (механізм компенсації – ред.) буде створений багатостороннім договором або угодою, відкритою для всіх держав-однодумців, за підтримки Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи, Європейського Союзу та інших міжнародних організацій", наголосили у резолюції.

У документі Асамблея повторила заклик до всіх держав-членів Ради Європи "створити міжнародний механізм компенсації, включаючи міжнародний реєстр збитків, у співпраці з українською владою".

У цьому зв'язку у резолюції вказали на "перевагу Ради Європи завдяки досвіду, набутому Європейським судом з прав людини та Комітетом міністрів в оцінці та виконанні вимог щодо справедливого відшкодування за серйозні порушення прав людини".

Також зазначили, що "Організація має відігравати провідну роль у створенні та управлінні майбутнім механізмом".

Згідно з документом, першим кроком має стати створення реєстру збитків, який "зафіксує докази та претензії щодо шкоди, втрат або травм, завданих усім фізичним та юридичним особам в Україні. А також державі Україна, внаслідок порушень міжнародного права, спричинених агресією російської федерації проти України".

На пізнішому етапі він має включати міжнародну компенсаційну комісію. Вона буде уповноважена розглядати та приймати рішення щодо претензій, поданих та задокументованих у реєстрі. А також має бути компенсаційний фонд, з якого виплачуватимуться компенсації.

"Установчий договір або угода регулюватимуть такі питання, як фінансування компенсаційного фонду, примусове виконання компенсаційних рішень.

А також те, як через такий механізм можна буде виконувати рішення інших міжнародних органів і судів про відшкодування і компенсацію у зв'язку з російською агресією. Наприклад рішення Європейського суду з прав людини", – підкреслили у резолюції.

При цьому не була прийнята поправка, запропонована українськими депутатами. Вона передбачала, що "допоки росія добровільно не виплатить повну компенсацію, компенсаційний фонд має фінансуватися в першу чергу за рахунок конфіскації російських суверенних і приватних активів".

У резолюції ПАРЄ також запропонувала Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй "підтримати та схвалити створення спеціального міжнародного кримінального трибуналу щодо злочину агресії проти України та міжнародного механізму компенсації за шкоду, збитки і втрати, понесені державою Україна, а також фізичними та юридичними особами в Україні внаслідок російської агресії".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: