Житомирський школяр розробив прилад отримання електроенергії від дощу, використавши двигун з "Волги"
У Житомирі вихованець гуртка "Юний винахідник" та учень 30 житомирського ліцею Артур Печенюк два місяці працював над розробкою приладу для отримання електроенергії від дощу.
Про це Артур Печенюк розповів кореспондентам Суспільного.
Підліток зазначив що для створення генератора він використав старий двигун з "Волги" дідуся та підручні матеріали.
Дев'ятикласник каже, що ідея розробити такий прилад прийшла одного дощового дня, коли він був у селі.
"Із фанери, пляшки, трубки та як генератор – синхронний двигун. У мене в селі у дідуся є "Волга", яка вже не працює. Дідусь мені подарував від неї двигун, і я його використав у своєму винаході.
Ось в середині він зашитий. Уявімо, що зараз іде дощ. Якщо підставити мою установку під ринву, з ринви вода буде потрапляти в цю лійку та далі падати на ці лопасті. І за допомогою цієї нисхідної сили крутяться лопасті та виробляється електроенергія", – розповідає Артур.
Юний винахідник зазначив, що за допомогою цього приладу можна заряджати планшет та мобільний телефон. Це можна зробити, під'єднавши контакти за допомогою підсилювача струму та вставивши USB-провід.
Зі слів школяра, коефіцієнт корисної дії даної установки становить 60%.
Цей винахід ще будуть вдосконалювати, розповідає наставник Артура, керівник гуртка "Юний винахідник" Анатолій Шубін.
"Звичайно, що ця робота сира. На той час були задіяні матеріали, які ще були у Артура в селі. Зараз ми думаємо, як можна цей двигун покращити. Наприклад, всередині знаходяться магніти. Можливо ми замінимо їх на неодимові. Через це якість даної установки покращиться", – каже Анатолій Шубін
Артур розповів, що це перший його винахід. До того хлопець займався дослідженнями і отримував на конкурсах призові місця.
Юний винахідник наводить приклади своїх робіт. Це дослідження ефекту Мпемби, який полягає в тому, що гаряча вода може замерзнути швидше, ніж холодна, і коли кип'яток взимку підкинути догори, то вийде ніби водяний феєрверк.
Також Артур згадує про двигун Стірлінга.
Використовував Артур і котушку Тесли, з допомогою якої школяр досліджував вплив електромагнітного поля на ріст та розвиток рослин.
Свій перший винахід – генератор, за допомогою якого можна отримувати електричну енергію від дощу – Артур Печенюк буде захищати на житомирському обласному етапі конкурсу науково-дослідних робіт від Малої Академії Наук у лютому 2023 року.