Відстежити переміщення полонених українських військовослужбовців у рф украй важко, – Координаційний штаб

Відстежити переміщення полонених українських військовослужбовців на території рф чи на тимчасово окупованих українських територіях украй важко.

Про це поінформували у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими за результатами онлайн-зустрічі із родинами захисників 55-ої окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ».

«На запитання родичів полонених і зниклих безвісти артилеристів відповідав представник Координаційного штабу. За його словами, відстежити переміщення полонених українських військовослужбовців на території російської федерації чи на тимчасово окупованих українських територіях украй важко», – заявили у відомстві.

Зазначається, що інформацію про ймовірне місце утримання полоненого можна довідатися від тих військовослужбовців, які повернулися з полону.

Як уточнюють у Координаційному штабі, те саме стосується і стану здоров'я полоненого військовослужбовця: офіційно її росія не надає.

«Отримати такі відомості можна з інших джерел – або від Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), якщо його представники відвідали місце утримання й анкетували полоненого, або від повернених з полону військовослужбовців. І лише за згодою полоненого МКЧХ може поінформувати родичів чи державні органи», – поінформували в установі.

Громадянам радять, якщо у родини полоненого чи зниклого безвісти військовослужбовця з'являється нова інформація щодо стану його здоров'я або поранення, передати її до Координаційного штабу та Національного інформаційного бюро.

Окремо під час цієї зустрічі порушувалася тема репатріації тіл загиблих захисників. Представник Координаційного штабу сказав, що після повернення тіла проводиться ДНК-експертиза, і далі зразок ДНК вноситься у базу Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

«Проте терміни виконання цих операцій можуть відрізнятися залежно від навантаження на лабораторії», – уточнюється у повідомленні.

Представник Штабу акцентував увагу на тому, що у випадку, коли немає тіла, збігу ДНК, рішення суду чи свідоцтва про смерть військовослужбовця – ця людина подається на обмін.

Більше інформації можна отримати в Офісі Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин за номером 0 800 339 247.

Довідка

20 січня український омбудсман Дмитро Лубінець за результатами зустрічі у Координаційному штабі з рідними військовослужбовців 58-ї окремої мотопіхотної бригади, які об'єдналися в громадську організацію «911» поінформував, що рф не надає українським офіційним структурам жодних даних про наших полонених.

Свіжі дописи

  • Новини

Четверо загиблих і щонайменше 100 поранених: у США Оклахомою пронісся торнадо

Американським штатом Оклахома пронісся торнадо, який зірвав дахи з будинків та залишив тисячі людей без… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

Укрпошта тестує новий транспорт для листонош: як працює це рішення

Вітчизняні виробники на замовлення АТ "Укрпошта" для листонош виготовили прототип нового транспортного засобу. Про це… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

Не захист, а саме оборона: в ДПСУ анонсували нову модель охорони кордону

Оскільки Державна прикордонна служба зараз формує і продовжує підсилювати свої можливості, створюючи підрозділи нового зразка… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

МОЗ затвердило перші клінічні протоколи з лікування бойових травм

Міністерство охорони здоров'я затвердило перші шість клінічних протоколів з лікування бойових травм. Про це повідомляється… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

У березні цього року кількість жертв серед цивільних українців зросла на 20%, – розвідка Британії

Протягом березня 2024 року, згідно з даними Моніторингової місії Організації Об'єднаних Націй (ООН), в Україні… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Новини

Встановила рекорд України: майстриня з Львівщини виготовила 10 вишитих писанок

Майстриня Галина Ковальська із Жовкви Львівської області встановила рекорд України. Вона створила 10 вишитих писанок… Читати більше

Monday April 29th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.