Фото: ОПУ
Про це заявили керівники силових відомств у доповідях президенту Володимиру Зеленському, Офіс президента.
Після того, як у місті Дніпро було завершено пошуково-рятувальну операцію, президент Володимир Зеленський заслухав доповіді щодо зруйнованого російською ракетою 9-поверхового будинку.
Главі держави доповіли: заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, генеральний прокурор Андрій Костін, голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Крук.
Монастирський повідомив, що станом на 13:30 вівторка закінчено розбір завалів багатоповерхівки. Загинули 45 осіб, серед яких шестеро дітей. 79 осіб, зокрема 16 дітей, мають травми різного ступеня важкості.
Загалом у багатоповерхівці проживали приблизно 1700 мешканців. У будинку пошкоджено близько 230 квартир, повністю зруйновано 72 помешкання.
"На цей час виявлені фрагменти ракети, які попередньо дають змогу для її ідентифікації як надзвукової крилатої ракети типу Х-22. Ця ракета є лише в одному підрозділі Повітряно-космічних сил РФ – це 52-й бомбардувальний полк дальньої авіації", – сказав Костін.
Генпрокурор зазначив, що за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну керівництво цього підрозділу не змінювалося, що дає підстави вважати, що саме воно й давало наказ на ураження цілей ракетою Х-22.
"Готується підозра керівнику цього підрозділу 52-го полку", – повідомив Костін.
За інформацією Офісу генпрокурора, близько 100 людей загинули внаслідок застосування ракет цього типу в різних куточках України.
Тимошенко розповів про варіанти забезпечення постраждалих у Дніпрі новим житлом. Зокрема, це виділення матеріальної допомоги для придбання квартири або надання помешкання.
"Сьогодні розглядаємо разом з обласною та міською владою варіант щодо виділення за підтримки з державного бюджету коштів для придбання квартир, готових помешкань", – сказав заступник голови ОП.
Нині для проживання людей, які втратили житло, надано місця в гуртожитку. Волонтери активно допомагають із винайманням житла для потерпілих.
Тимошенко також розповів, що поруч із місцем трагедії розгорнуто "пункт незламності". Там люди можуть отримати гарячу їжу, теплі речі та необхідні консультації. З потерпілими працюють психологи.
Сім'ям загиблих і пораненим також буде надана матеріальна допомога від обласної та міської влади. Рішення про виділення коштів мають ухвалити місцеві ради на найближчих сесіях, повідомив Тимошенко.
Зеленський доручив максимально спростити й прискорити надання допомоги постраждалим, щоб люди не думали про юридичні формальності та бюрократичні процедури, а якомога швидше почали повертатися до життя після цієї трагедії.
Пізно ввечері 6 лютого російські війська атакували село Миропілля у Сумській області. Про це повідомив… Читати більше
Мін'юст Америки за президента Дональда Трампа припиняє зусилля, які було розпочато після вторгнення росії в… Читати більше
Після відносно м’якого початку лютого природа вирішила нагадати, що зима ще триває. Цими вихідними очікується… Читати більше
Нідерланди нададуть Україні мобільну лабораторію для розслідування воєнних злочинів, скоєних російськими загарбниками під час повномасштабного… Читати більше
Американський лідер Дональд Трамп готовий подвоїти санкції проти російської федерації, щоб закінчити війну в Україні.… Читати більше
У ніч на 7 лютого росіяни застосували проти України більше сотні дронів. Сили ППО працювали… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.