Мельник просить Німеччину надати Україні бойові літаки Tornado
Експосол у Німеччині, заступник голови МЗС Андрій Мельник просить Берлін дати Україні багатофункціональні літаки Tornado Panavia. Але Повітряні сили хочуть американські F-16.
Про це інформує Рубрика.
Експосол у Німеччині, заступник голови МЗС Андрій Мельник просить Берлін дати Україні багатофункціональні літаки Tornado Panavia. Вони розроблені у розпал холодної війни, носять західні ракети та навіть ядерну зброю. Останній пункт може бути перешкодою для постачання.
Однак Повітряні сили вже визначилися з типом потрібного літака. І зараз це – американський F-16, каже речник ПС Юрій Ігнат: "Є дуже багато заяв про різні типи авіатехніки. Ми не можемо брати все поспіль, тому що це призведе до колапсу".
Заява Мельника була швидше політичною, щоб активізувати допомогу Німеччині, вважає редактор Мілітарного Михайло Люксіков.
Мельник зробив "творчу пропозицію німецькому" канцлеру Олафу Шольцу: просить передати Україні 93 літаки Tornado, які Німеччина збирається зняти з озброєння та замінити на американські F-35. "Це хоч і старий винищувач, але все ще дуже потужний. Чому б не поставити ці Tornado Україні?" – написав він.
Україна давно просить літаки, але на заяву Мельника поки що не відреагували офіційні особи. Вона прозвучала напередодні зустрічі партнерів із коаліції Рамштайн, яка відбудеться 20 січня.
Перед Рамштайном партнери вже погодилися дати більше ЗРК Patriot, поставити важку бронетехніку і чекають на згоду Німеччини щодо передачі танків Leopard німецького виробництва.
Бойовий потенціал російської авіації хоч і знизився за майже 11 місяців, але все одно перевищує український, каже LIGA.net Ігор Романенко, генерал-лейтенант у відставці та колишній заступник начальника Генштабу з питань Повітряних сил.
"Нам треба наростити свій бойовий потенціал – і навіть старі літаки були б корисними", – вважає Романенко.
Довідка
Tornado були розроблені у 1970-х роках Panavia – спільною компанією ФРН, Італії та Британії. Вони здатні нести до 9000 кг корисного навантаження, розвивають швидкість близько 2400 км/год на висоті 9 км та 1482 км/год біля поверхні.
Залежно від модифікації Tornado можуть виконувати роль винищувача-бомбардувальника, придушення ППО та перехоплювача. Під час війни у Перській затоці вони також полювали на пускові установки балістичних ракет "Скад".
Ще на Tornado можна вішати західну зброю. Наприклад, протирадіолокаційні ракети HARM (Україна навчилася запускати їх із МіГ-29), ракети з лазерним наведенням Brimstone (їх дає Британія) або крилаті Storm Shadow.
"Я не думаю, що абсолютно будь-яка західна зброя для нього підійде. Але це велика перевага у порівнянні, наприклад, з нашими Су-24", – пояснює Романенко.