Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Православної церкви України.
"Для українського народу є великою духовною радістю те, що давня українська святиня, в центрі української столиці, нарешті почала звільнятися від духовної окупації.
І що вперше за кількасот років в головному храмі Лаври лунала очолена ієрархами молитва рідною мовою рідної української церкви – визнаної помісної, автокефальної ПЦУ, яка є правонаступницею давньої Київської митрополії", наголосили у пресслужбі ПЦУ.
Там підкреслили, що українська церква є спадкоємицею Київської Митрополії.
"Так, саме наша церква, яка має патріарший і синодальний Томос про автокефалію, є канонічною правонаступницею давньої Київської Митрополії, а відтак – і її історичної спадщини.
Але аж ніяк це не спадщина нинішньої юрисдикції невизначеного статусу, яка до недавнього часу не боялася називатися УПЦ Московського Патріархату.
Російська церква окупувала і, фактично, привласнила Києво-Печерську лавру у XVII столітті", підкреслили у церкві.
У ПЦУ повідомили, що історично давня Київська Митрополія існувала з Лаврою близько 635 років (1051 – 1686), а Московський Патріархат владарював у святині майже вдвічі менше – 337 (1686 – 2023).
Як повідомляла Рубрика, на Різдво 2023 року богослужіння ПЦУ у головному храмі Києво-Печерської лаври було першим за 337 років звільненням від "духовного ярма Москви".
ПЦУ також публікує історичну довідку.
Зазначають, що в 1941 році Успенський собор підірвали російські більшовики, заздалегідь його замінувавши.
А в 1718-го році у Лаврі разом з численними будівлями згоріли величезний архів і бібліотека, де зберігалися грамоти, укази, старовинні видання й рукописи княжих часів.
Після пожежі московські "літописці" взялися переписувати історію древнього монастиря відповідно до інтересів новопроголошеної російської імперії.
До XVIIІ століття богослужбовою мовою в Печерському монастирі була церковнослов'янська мова української редакції. Її за наказом царя Петра І заборонили і замінили на московську.
За часів Петра І Київській Лаврі було наказано, щоб рукописи до друку "присылать в Московскую типографскую контору прямо от той Лавры". То був період цензури, заборон і покарань за україномовні тексти.
У ПЦУ зазначають, що росія також "привласнила" святих, що спочивають на території Лаври.
"З понад 120 спочилих святих понад 100 були кліриками Київської Митрополії", наголосили в УПЦ.
Проте у 1762 році російська церква проголосила Печерських святих "загальноросійськими".
"Багато фактів з історії цієї тисячолітньої київської святині лишаються для нас досі невідомими. Але ми віримо, що світло правди потроху розвіє темряву омани.
Важливо те, що вже розбиті кайдани нашої трьохсотлітньої духовної окупації", резюмували в релігійній пресслужбі.
Північнокорейські військові, які будуть воювати проти України, матимуть проблеми із сумісністю з російськими військами та… Читати більше
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час… Читати більше
1 листопада у застосунку Міністерства оборони України "Резерв+" через бета-тест з отримання відстрочок від мобілізації стався… Читати більше
Армія рф ввечері вдарила безпілотником Shahed по 9-поверховому будинку в Сумах. Попередньо, відомо про 5… Читати більше
Російські окупанти у жовтні зазнали найбільших втрат у бойових броньованих машинах від початку широкомасштабного вторгнення… Читати більше
Український національний комітет ICOMOS звертається до світової спільноти, аби захистити культурну спадщину України. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.