У частині Лаври, яка тепер належить державі, можна проводити й спільні богослужіння різних конфесій, - релігійне видання
У Києво-Печерській Лаврі можуть бути спільні богослужіння різних конфесій, оскільки вона є святинею всіх християн.
Про це в ефірі Еспресо сказав директор Релігійно-інформаційної служби Тарас Антошевський.
"Щодо Києво-Печерської Лаври – Успенський собор не використовувався постійно, а був для особливих богослужінь. Московський патріархат постійно користувався Трапезним храмом.
Оскільки вони мають достатньо храмів у Нижній Лаврі, думаю, що логічно, було б, щоб недавно зареєстрований монастир ПЦУ використовував Трапезний храм.
Оскільки Лавра є святинею всіх християн, то там можуть бути спільні богослужіння різних конфесій", підкреслив очільник інформаційної служби.
Антошевський вважає, що є ще Почаївська Лавра, яка була частину часу в складі унійної церкви.
"Вона зараз лишається оплотом "русского міра", але у міжвоєнний період вона була оплотом українського православ'я. Такі монастирі можуть бути місцем, де живуть монахи різних конфесій. Як у Західній Європі є міжконфесійні монастирі і вони є свідченням того, що християни можуть жити разом", – підсумував експерт.
Довідка
31 грудня завершився термін оренди Успенського та Трапезного соборів на території Верхньої лаври для УПЦ МП . Намісник Києво-Печерської лаври УПЦ МП митрополит Павло (Лебідь) просив президента Володимира Зеленського залишити собори за УПЦ МП.
Проте згодом Міністерство культури повідомило, що не буде рекомендувати Лаврському заповіднику продовжувати з УПЦ МП оренду двох соборів.
І ось, 5 січня комісія приймання-передавання передала два собори у власність держави.
Зрештою національний заповідник "Києво-Печерська лавра" дозволив ПЦУ провести 7 січня різдвяне богослужіння.
Ще у користуванні УПЦ МП залишається Нижня Лавра. Адже там договір оренди безстроковий. Комісія має перевірити правомірність такого користування.