Британські політики підтримали створення трибуналу щодо росії за злочин агресії в Україні

Вимогу про створення спеціального трибуналу для розслідування воєнних злочинів росії на території України підтримали у спільній заяві високопоставлені британські політики з різних політичних кіл.

Про це пише The Guardian.

Як зазначили у виданні, трибунал повинен бути створений для розгляду "вочевидь незаконної війни" на тих самих принципах, якими керувалися союзники, зустрівшись у 1941 році. Тоді вони зібралися, щоб закласти основу для Нюрнберзького суду над нацистськими лідерами за воєнні злочини.

Про це заявили:

  • лідер лейбористів Кейр Стармер,
  • колишній генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон,
  • колишній міністр закордонних справ Девід Оуен,
  • колишній лідер Торі Ієн Дункан Сміт.

"Минуло 10 місяців відтоді, як Росія за підтримки Білорусі розпочала одне з найбільших наземних вторгнень у Європу з часів Другої світової війни. Відтоді тисячі українських цивільних осіб були вбиті або поранені.

8 мільйонів людей були змушені покинути свої будинки, а близько 8 мільйонів стали біженцями. Цивільна інфраструктура та економічні активи на десятки мільярдів були знищені або пограбовані, а незамінні пам'ятки культури перетворилися на руїни", наголосили в заяві.

Сама заява була складена колишнім прем'єр-міністром Гордоном Брауном і Філіпом Сендсом, професором права, який першим висунув ідею створення спеціального трибуналу.

Серед тих, хто підписав заяву, – адвокати з прав людини Шері Блер і Хелена Кеннеді.

"Якщо ці акти агресії будуть доведені в суді, вони можуть являти собою те, що на Нюрнберзькому процесі було названо "вищим міжнародним злочином". Адже саме зі злочину агресії часто випливає більшість інших міжнародних злочинів – воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид", – заявили політики.

Нагадаємо, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) уже розглядає звинувачення у воєнних злочинах і злочинах проти людяності у зв'язку з вторгненням в Україну. Проте прихильники створення спеціального трибуналу кажуть, що він необхідний. Адже МКС не має повноважень для розгляду злочину агресії.

Нідерланди раніше заявили, що готові прийняти у себе такий трибунал за підтримки ООН. Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн також сказала, що новий трибунал із широкою підтримкою необхідний для того, щоб вторгнення росії не залишилося безкарним.

Минулого місяця українська делегація відвідала США у спробі заручитися підтримкою цього кроку.

Нагадаємо, міністри юстиції з різних країн світу в березні візьмуть участь у зустрічі у Великій Британії. Там вони обговорять практичну підтримку Міжнародного кримінального суду в його розслідуваннях воєнних злочинів в Україні.

Наприкінці минулого року українські судді вже почали у Британії підготовку для проведення судових процесів щодо воєнних злочинів російських військових.

Свіжі дописи

  • Новини

З нагоди третьої річниці великої війни у ряді міст світу пройшли марші підтримки України

У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Як залишатися онлайн під час знеструмлень: на Дія.Освіта вийшов новий серіал

В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Свириденко заявила, що на окупованих територіях України розміщені критичні матеріали на $350 мільярдів

Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Запорізьку колекцію одягу зі скіфськими мотивами представили у французькій столиці

В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Розвідка Британії спростувала слова диктатора рф про перетин російськими військами кордону в Сумській області

Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

За три роки війни СБУ викрила 102 агентурні мережі, деякі з них готували замахи на Зеленського та Буданова, – Малюк

СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.