Офіс Генпрокурора: в Україні з початку війни 358 дітей вважають зниклими безвісти

З початку повномасштабного вторгнення росії зниклими безвісти вважають 358 дітей, а також від рук агресорів зазнали поранень щонайменше 876 неповнолітніх.
Про це інформує Рубрика, посилаючись на Офіс Генерального прокурора.
Як зазначили у прокуратурі, станом на ранок 01 січня 2023 року щонайменше 1328 дітей зазнали страждань.
За офіційною інформацією ювенальних прокурорів офіційне число дітей, що загинули становить – 452.
Число постраждалих у війні – 876 дитини, які отримали поранення різного ступеню тяжкості.
Ювенальні прокурори наголошують, що ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Фото: Телеграм/ Офіс Генпрокурора
Найбільше постраждало дітей у:
- Донецькій області – 429,
- Харківській – 268,
- Київській – 117,
- Миколаївській – 81,
- Чернігівській – 68,
- Луганській – 65,
- Херсонській – 81,
- Запорізькій – 81,
- Дніпропетровській – 40.
Останні виявлені факти злочинів проти дітей:
- Під час фіксації злочинів окупантів, вчинених на території Херсонської області, встановлено загибель двох хлопців віком 13 та 17 років.
- 31 грудня внаслідок ракетної атаки ворога на м. Запоріжжя отримала поранення 14-річна дівчинка.
- 31 грудня через артобстріл м. Херсон отримали поранення двоє дітей віком 12 та 13 років.
- 30 грудня внаслідок артобстрілу військами рф с. Дальнє Донецької області отримала поранення 13-річна дівчинка.
Через бомбардування та обстріли збройними силами рф пошкоджено 3126 закладів освіти. 337 з них зруйновано повністю.
До того ж ювенальні прокурори повідомляють про те, що знайшли вже 8597 дитини. Зниклими вважать у прокуратурі – 358 дітей.
Окрім того, у відомстві наголосили, що до росії та так званих республік депортували 13876 дітей, з них повернули додому всього 125 неповнолітніх.
Надати інформацію про воєнний злочин щодо дитини можна через єдиний доказовий хаб та за телефонами: +38 (096) 100-44-38, +38 (068) 323-58-56.

Притула озвучив суму, яку українські діти назбирали для ЗСУ

Понад 13 000 українських дітей були незаконно депортовані росією, - Резніков

Понад дві тисячі дітей на Донеччині за підтримки ЮНІСЕФ забезпечили теплим одягом
