54% українців підтримують цілковиту заборону УПЦ МП, - результати опитування
Повністю заборонити Українську православну церкву московського патріархату підтримують 54% українців.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Соціологи повідомляють, що загалом 78% респондентів заявили, що держава так чи інакше має втрутитися в діяльність УПЦ МП.
- З-поміж них 54% вважають, що УПЦ потрібно заборонити повністю.
- Ще 24% підтримують м'якший підхід — встановлення державного контролю та нагляду над діяльністю церкви.
- Лише 12% опитаних вважають, що нічого не варто робити й не варто втручатися в справи УПЦ, а лише розслідувати окремі можливі випадки порушень.
У всіх регіонах України підтримують проактивну позицію держави щодо УПЦ МП.
Найбільше за повну заборону церкви виступають у центральних (62%) та західних (57%) областях.
На півдні та сході повну заборону підтримують 48% і 41% опитаних відповідно. Натомість там відносно більше прихильників державного контролю та нагляду за церквою.
Також соціологи зазначають, що й українськомовні, й двомовні, й російськомовні опитані підтримують проактивну позицію влади щодо УПЦ МП.
Серед російськомовних українців ця підтримка дещо нижча, але все одно істотна — 68%, зокрема 44% підтримують цілковиту заборону.
Понад 77% внутрішніх переселенців вважають, що до них ставляться позитивно, - результати опитування
Нагадаємо, 9 грудня комітет парламенту підтримав законопроєкт, який пропонує заборонити діяльність РПЦ та підлеглих їй структур в Україні.
Всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус" проводили впродовж 4-27 грудня. Опитали 1010 респондентів від 18 років у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованого Криму, частини Луганщини та Донеччини.
За звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% — для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.
Соціологи кажуть, що погляди респондентів в окупації дещо відрізнялися, але загальні тенденції досить подібні. Тобто неможливість зараз опитати таких респондентів істотно не впливає на якість результатів.