Зеленський: Електропостачання за день повернули 6 мільйонам українців та є великі проблеми з водою

Після масованої ракетної російської атаки 16 грудня, майже до 6 мільйонів українців повернули постачання електроенергії, проте залишаються великі проблеми з водопостачанням.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

"За день вдалося повернути електрику майже 6 мільйонам українців. Ремонтні роботи тривають без перерви після вчорашнього удару терористів. Звичайно, ще дуже багато роботи щоб стабілізувати систему.

Є проблеми з постачанням тепла, є великі проблеми з постачанням води.

Найбільш складна ситуація – це Київ і область, Вінниця і область, Львів і область, але й у багатьох інших регіонах є масштабні відключення.

Це і Дніпро і область, і Волинь, і Житомирщина, і Закарпаття, це Франківщина, Одеса, Одеська область, Полтавська область, Тернопільщина, Чернігівщина, інші міста й інші області", наголосив Глава держави.

Як писала Рубрика, також український лідер звернувся до міжнародних партнерів з закликом надати Україні надійний щит ППО.

"Знайдіть можливості дати Україні надійний захист неба, надійний щит ППО. Ви це можете. Ви можете дати захист нашим людям – стовідсотковий захист від російських ракет.

Коли ми його отримаємо, тоді основна форма російського терору, а саме ракетний терор, стане просто неможливою. І лише це означатиме безпеку для мільйонів людей і стратегічну перебудову всієї воєнної ситуації. Що менше буде можливостей у Росії для терору, то більше буде в нас можливостей повернути й гарантувати мир", підкреслив Зеленський.

Довідка

Нагадаємо, 16 грудня росіяни завдали масованого ракетного удару по цивільній інфраструктурі України. Окупанти випустили 70 крилатих та 4 керовані авіаційні ракети, 60 крилатих ракет було збито силами ППО.

У результаті ударів постраждали декілька об'єктів енергетичної інфраструктури та житлові будинки в Житомирській, Київській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Раніше Кулеба повідомляв, що внаслідок масованої атаки на Київщині пошкоджений об'єкт критичної інфраструктури та 9 приватних будинків у різних районах області.

Зокрема, в Києві після атаки не працювало метро, були перебої з електрикою, водо- і теплопостачанням. У суботу зранку відновило роботу метро і киянам було повернуто водопостачання. Однак третина киян лишалася без електропостачання.

17 грудня очільник столиці повідомив, що теплопостачання до київських осель, яке було порушено внаслідок вчорашніх російських ракетних ударів, повернули 75% мешканців столиці.

Як писала Рубрика, раніше Кличко заявив, що всім жителям Києва повернули водопостачання.

Свіжі дописи

  • Новини

ISW: москва намагається представити підтримку Пекіну більшою, ніж вона є насправді

Експерти Інституту вивчення війни припускають, що кремль, імовірно, намагається показати, що Китай більше поділяє позицію… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Уперше воїни ЗСУ на Лиманському напрямку знищили російський шляхопрокладач БАТ-2

На Лиманському напрямку російські окупанти великими силами тиснуть на українських захисників. Проте Сили оборони не… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Шмигаль: уряд виділить ще майже 8 млрд гривень на закупівлю дронів

Одним із ключових векторів роботи Кабінету Міністрів залишається посилення самодостатності України. На закупівлю безпілотників уряд… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Закупівля дронів у Prozorro: хто найбільші замовники та які суми контрактів

У 2024 році на закупівлі безпілотників у Prozorro уклали угод на 15,4 млрд грн. Це… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ гексодрон-логіст “Тесля”

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України логістичний наземний роботизований… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Епідпоріг на сьогодні перевищений у 16 областях України: МОЗ доручило регіонам посилити готовність лікарень

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що епідеміологічний поріг наразі є перевищеним у 16 областях… Читати більше

Friday February 21st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.