Про це пише Politico з посиланням на чотирьох дипломатів ЄС.
"Є велике розчарування в тому, що Польща ставить під загрозу допомогу Україні, блокуючи мінімальний податок", – сказав один із дипломатів ЄС, описавши цей крок як "ще одну ситуацію із захопленням заручників".
Усі чотири документи були частиною пакетної угоди, яку країни-члени ЄС мали ухвалити в середу.
До угоди входять:
Початковий крайній термін – 17:00 – було продовжено до 20:00 на прохання Польщі. Коли і цей термін минув, прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала, чия країна є головою Ради ЄС, понад 11 годин переконував свого польського колегу Матеуша Моравецького піти на поступки. Результату це не дало.
За словами дипломатів, очікують, що Моравецький тепер винесе це питання на зустріч лідерів ЄС у четвер у Брюсселі. Хоча формально це питання не внесено до порядку денного.
За словами дипломатів, крайній термін ухвалення документа продовжено до четверга. Проте точних термінів не називають. За умовами пакета, якщо на один із чотирьох пунктів буде накладено вето, як нині на мінімальну ставку податку з боку Польщі, то всі чотири питання не пройдуть.
Польща блокувала ставку мінімального податку протягом кількох місяців, але, схоже, здалася, коли отримала схвалення свого плану відновлення.
Потім настала черга Угорщини, яка стала гальмувати, поки не зняла своє вето в понеділок. Але Варшава в останню хвилину висловила застереження в понеділок на зустрічі послів ЄС.
"Це схоже на образливі відносини: вони продовжують обіцяти, що наступного разу все буде по-іншому, але в глибині душі ми знаємо, що нам буде боляче знову і знову", – сказав інший дипломат ЄС.
Нагадаємо, що Європейська комісія 9 листопада запропонувала пакет підтримки для України у розмірі до 18 млрд євро на 2023 рік. Ця допомога буде надана у формі пільгових кредитів, які будуть виплачуватися регулярними частинами, починаючи з січня 2023 року.
13 грудня посли ЄС одностайно затвердили рішення надати Україні 18 млрд євро макрофінансової допомоги. Проте довелося піти на поступки Угорщині, яка блокувала це рішення.
Однак через вето Угорщини в пропозицію довелося внести правки, тому її розглядають повторно.
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.