64 факти сексуального насильства з боку окупантів зафіксували на Херсонщині
На Херсонщині мобільна група правоохоронців та експертів зафіксувала 64 випадки сексуального насильства з боку російських загарбників під час окупації правобережжя області. Це більше, ніж в інших областях України, які звільнили.
Про це пише Рубрика посилаючись на пресслужбу Офісу Генпрокурора.
Правоохоронці залучили спеціалізовані служби для підтримки психічного здоров'я свідків і постраждалих. Мобільну групу також супроводжували експерти Global Rights Compliance.
Це організаця, що спеціалізується на міжнародному гуманітарному, кримінальному праві та захисті прав людей у зонах конфліктів по всьому світу.
"Здебільшого постраждалі відкриті. Помітна їхня мотивованість у донесенні інформації про тортури до широкого загалу.
Проте є й захисна реакція у вигляді неприйняття травматичного досвіду та ігнорування необхідності отримання тривалої психологічної допомоги", — розповіли в Київському обласному центрі соціально-психологічної допомоги.
У відомстві зазначили, що серед найбільш поширених фактів — примусове оголення, зґвалтування й катування електрострумом геніталій.
У поліції розповіли, що отримували інформацію зокрема під час спілкування з населенням, головами громад і місцевим медперсоналом. У складі мобільної групи є жінки й психологи, які мають допомогти постраждалим прожити травматичний досвід.
Зеленська заявила, що насильство над українцями – свідома зброя, схвалена керівництвом рф
Загалом з початку повномасштабної війни прокурори зафіксували 154 факти сексуального насильства, пов'язаного з війною. Підозру отримали 6 російських військовослужбовців, до суду вже направили два обвинувальні акти, одну людину засудили.
Що робити, якщо ви постраждали від сексуального насильства під час війни?
- Якщо є змога, знайдіть для себе безпечніше місце.
- Зверніться по медичну допомогу та для фіксації тілесних пошкоджень і стану здоров'я — до закладів охорони здоров'я за номером 103.
Необхідно повідомити про злочин органи влади:
- Нацполіцію: 102;
- прокуратуру: дані за регіонами;
- військову адміністрацію за місцем вчинення злочину або за місцем перебування.
Максимально задокументуйте злочин. За можливості проведіть фото/відеофіксацію, знайдіть можливих свідків. У разі потреби зверніться по психологічну та юридичну підтримку.
Що робити, якщо ви постраждали від сексуального насильства на окупованих територіях?
Тоді повідомте про злочин в Офіс генпрокурора на:
- телефонну лінію щодо злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту: 096 755 0240 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal);
- електронну пошту [email protected]. У листі потрібно вказати ПІБ та засоби електронного зв'язку.
Де отримати психологічну та юридичну підтримку?
Контактний центр надання безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103 або сайт www.legalaid.gov.ua.
Урядовий контакт-центр 1547 або сайт www.1547.ukc.gov.ua.
Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації — 116 123 або www.facebook/com.lastrada.ukraine.